وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

اخذ سند مالکیت ۱۰۰ موقوفه دامغان

علی‌اصغر مقیمیان ، ضمن بیان اینکه با همکاری اداره ثبت‌اسناد و املاک برای ۱۰۰ موقوفه دامغان سند مالکیت اخذ شد، ابراز داشت: این تعداد از موقوفات اعم از تجاری، مسکونی، اراضی باغی و کشاورزی، دارای سند مالکیت شدند.

وی بابیان اینکه طی سال گذشته ۳۵۰ فقره از اسناد اجاره موقوفات در دامغان با پیگیری اداره اوقاف و امور خیریه به‌روزرسانی شد، افزود: در شهرستان دامغان یک هزار و ۵۰۰ موقوفه با ۳۸ امامزاده شامل شش امامزاده شهری و مابقی روستایی وجود دارد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه دامغان بابیان اینکه سال گذشته از محل موقوفات اجتماعی و بر اساس نیات واقفان زمینه آزادی پنج زندانی جرایم غیر عمد فراهم شد، ابراز داشت: خیران با پرداخت کمک ۱۰۰ میلیون ریالی این زمینه را ایجاد کردند تا این افراد به آغوش گرم خانواده خود بازگردند.

مقیمیان بابیان اینکه مطالعه طرح جامع بقاع متبرکه در دامغان یکی از برنامه‌های سال گذشته اداره اوقاف و امور خیریه بود، تصریح کرد: طرح‌های عمرانی در بقاع متبرکه سید صالح جزن، قاسم (ع) روستای صیدآباد، قاسم (ع) زینبیه دامغان، اسماعیل روستای طزره و محمد دیباج با کمک مالی خیران و مساعدت‌های مالی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در قالب پرداخت تسهیلات عملیاتی و اجرا شد.

وی از توزیع ۸۳ سبد کالای غذایی در قالب توزیع بن به نیازمندان در دامغان از محل موقوفات مرتبط و در پایان سال خبر داد و افزود: هزینه هر سبد کالای غذایی ۱۵۰ هزار تومان و درمجموع به ارزش ۱۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان برآورد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.