وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

پیگیری حق و حقوق کارکنان موقوفه میرزا صادقی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان با اشاره به اینکه کارکنان مجموعه موقوفه میرزا صادقی از نیروهای قدیمی این موقوفه هستند، گفت: از سوی مراجع قضایی پیگیر حق و حقوق آنها هستیم.
حجت الاسلام علی جلالی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص وضعیت کارگران مجموعه موقوفه میرزاصادقی کرمان اظهار داشت: این موقوفه غیرمتصرفی است و مدتی است بین متولی موقوفه و وکیل وی اختلافاتی پیش آمده است.
جلالی در تشریح این اختلافات ادامه داد: متولی موقوفه میرزا صادقی در سال های گذشته یک وکالت بلاعزل به وکیل خود می دهد و سال گذشته با هم به مشکل برخوردند چرا که متولی موقوفه می خواهد تمام کارها را خودش انجام بدهد.
جلالی در خصوص کارگرانی که در مجموعه موقوفه میرزا صادقی مشغول به کار بودند و حالا به دنبال حق و حقوق شان هستند، گفت: این افراد که برای حقوق و مزایای پرداخت نشده خود به وزارت کار شکایت کرده اند از نیروهای قدیمی هستند که سالهاست در بخش اداری موقوفه مشغول به کار بودند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان عنوان کرد: ما نیز با توجه به وظایف نظارتی که بر امور موقوفه داریم در خصوص مشکلات پیش آمده دادخواستی را جهت ارائه به دادگاه تنظیم کرده ایم تا از طریق مراجع قضایی هر چه سریع تر به مسائل پیش آمده رسیدگی کند و دادخواست دومی نیز در خصوص حقوق معوقات و مشکلات کارگران نیز در حال تنظیم است که ضمیمه دادخواست اول خواهد شد.
وی افزود: پیگیر حق و حقوق این کارگران هستیم تا به زودی از طریق مراجع قضایی معوقات مزدی آنها پرداخت شود ولی چون حساب های موقوفه غیر متصرفی است و متولی دارد اداره کل اوقاف استان کرمان اجازه برداشت از حساب برای حق و حقوق این کارگران را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.