وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

طرح مواسات در استان سمنان

طرح مواسات در استان سمنان

سردار حمید دامغانی شامگاه آدینه در حاشیه مراسم آغاز به کار مرحله نخست رزمایش بزرگ مواسات و همدلی در سطح استان سمنان و در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به اینکه در مجموع ۶۰ هزار بسته اقلام مورد نیاز مردم در قالب بسته‌های حمایتی در سطح استان توزیع می‌شود، بیان کرد: امروز شاهد توزیع ۳۰ هزار بسته اقلام با کمک خیران و بسیجیان بودیم.

وی افزود: ۳۰ هزار بسته دیگر نیز در روز ۱۵ ماه رمضان مصادف با سالروز ولادت کریم اهل بیت امام حسن (ع) در سطح استان سمنان توزیع می‌شود تا در نهایت شاهد توزیع ۶۰ هزار بسته حمایتی برای نیازمندان استان باشیم.

فرمانده سپاه استان سمنان با بیان اینکه این بسته‌ها بین ۳۰۰ الی ۵۰۰ هزار تومان ارزش ریالی دارند، بیان کرد: این بسته‌ها، همه کمک‌های مردم و خیران نیست و بخش دیگری از کمک‌های حمایتی در قالب رزمایش مواسات به صورت کمک نقدی به محرومان و همچنین وام‌های قرض الحسنه به اقشار و کسبه‌ای که از کرونا آسیب دیده‌اند خواهد شد.

دامغانی با بیان اینکه سپاه، بسیجیان، مؤسسات خیریه، مردم و خیران، ادارات و نهادهای دولتی و خدماتی، روحانیان و… در این رزمایش بزرگ حضوری پر رنگ دارند، بیان کرد: از زمان آغاز رزمایش که مد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی بود، خوشبختانه شاهد شور و سیل حمایت‌ها و کمک‌های مردمی به این طرح بودیم که نشان از همدلی مردم استان سمنان دارد.

رزمایش مواسات و کمک مومنانه از امروز با توزیع بسته‌های حمایتی بین محرومان استان سمنان رسماً آغاز شد، همچنین کمیته‌های جنبی و ستادهای این رزمایش در شهر سمنان و شهرستان‌های دیگر از هفته گذشته کار خود را آغاز و نسبت به شناسایی جامعه هدف این کمک‌ها و همچنین تهیه اقلام و کمک‌های مردمی مبادرت ورزیدند.

رزمایش مواسات کمک مومنانه به اقشار آسیب دیده از کرونا و حوادثی مانند سرمازدگی و سیل و… است که نخستین بار پیشنهاد اجرای آن را رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان خود با مردم ایران اسلامی ارائه فرمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.