وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

بی سرپناه شدن میلیون ها شهروند فرانسوی در پی شیوع کرونا

خیریه فرانسوی: میلیون‌ها نفر به دلیل کرونا در آستانه از دست دادن سرپناه خود هستند
بنیاد خیریه «آبه پی‌ئِر» با انتشار گزارشی اعلام کرد که بیش از ۱۲ میلیون نفر یا تقریباً از هر پنج فرانسوی یک نفر به دلیل تبعات اقتصادی شوع ویروس کرونا در حفظ سرپناه خود با مشکل روبرو شده‌اند.
با وجود این که دولت فرانسه مهلت قانونی تخلیه مسکن ارزان‌قیمت اجتماعی را برای آن دسته از ساکنانی که در پرداخت اجاره بهای خود تاخیر داشته‌اند، تمدید کرده ولی این موسسه خیریه نسبت به وقوع یک بحران اجتماعی به دلیل افزایش جمعیت بی‌خانمانان هشدار داده است.
بر پایه بیست و ششمین گزارش خیریه «آبه پی‌ئِر» در مورد بازار مسکن، افزون بر ۳۰۰ هزار بی‌خانمان ثبت شده توسط نهادهای رسمی فرانسه، چهار میلیون نفر نیز به دلیل تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا از جمله بیکاری و کاهش درآمد، به طور خاموش سرپناه خود را از دست داده‌اند.
• تاثیر کرونا بر نرخ زاد و ولد؛ پایین‌ترین میزان تولد در فرانسه از جنگ جهانی دوم
این گزارش همچنین حاکیست که مراجعه به نهادهای خیریه برای دریافت کمک‌های غذایی در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۴۵ درصد افزایش داشته و بر همین اساس، موسسه‌های خیریه فرانسوی در تدارک تهیه غذای گرم روزانه برای ۱ میلیون نفر در زمستان امسال هستند؛ در حالی که سال گذشته روزانه ۸۷۵ هزار وعده غذای گرم توزیع می‌شده است.
مانوئل دمرگو که مسئول تهیه این گزارش بوده به رادیو دولتی فرانسه گفته که حتی اگر اقتصاد در شش ماه تا یک سال آینده به حالت عادی برگردد، بهبود وضعیت زندگی این افراد بسیار زمان‌برتر از این مدت خواهد بود.
دولت فرانسه از مارس سال ۲۰۲۰ تا کنون با هدف کاهش تبعات شیوع ویروس کرونا بر سلامت مردم، بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی را محدود کرده است؛ همین امر موجب شده نیازمندان به دریافت کمک‌های رفاهی دولتی با رشد ۱۰ درصدی از ۱.۹ به ۲.۱ میلیون نفر برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.