وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

رد صلاحیت دو معتمد دارالعلوم

کمیسیون خیریه دو تن از معتمدین سابق مدرسه دارالعلوم را رد صلاحیت کرده و به دو تن دیگر اخطار رسمی داده است.

این موسسه خیریه در سال ۱۹۹۵ به ثبت رسید و مدرسه ای را راه اندازی می کند که آموزش های درسی اسلامی و ملی را به کودکان و نوجوانان ارائه می دهد.

تحقیقات کمیسیون نشان داد که متولیان خیریه مسئول سوءمدیریت جدی و سوء رفتار در اداره خیریه هستند که وجوه، اموال و ذینفعان آن را در معرض خطر جدی قرار می‌دهد.

این تحقیق در سال ۲۰۱۸ پس از درگیری در محل موسسه خیریه که نیاز به دخالت پلیس داشت، آغاز شد. این شامل یکی از متولیان آن زمان خیریه بود که رهبری حفاظت از مدرسه را نیز بر عهده داشت.

در نتیجه این حادثه، پلیس اماکن خیریه را بازرسی کرد و بیش از ۴۰۰۰۰۰ پوند پول نقد را که در صندوقچه چوبی در ملک نگهداری می شد، کشف و ضبط کرد. کمیسیون به این نتیجه رسیده است که نگهداری وجوه خیریه به صورت نقدی و ذخیره ناامن آنها سوء مدیریت بوده و وجوه را در معرض خطر قرار داده است.

متولیان مسئول شکست های حاکمیتی بودند که به این معنی بود که مدرسه استانداردهای مورد انتظار از مدارس مستقل را رعایت نمی کرد. از سال ۲۰۱۳، آفستد این مدرسه را که فعالیت آن فعالیت اولیه خیریه است، به عنوان “نیاز به بهبود” یا “ناکافی” ارزیابی کرده و در گزارش سال ۲۰۱۹ خود نگرانی های مربوط به حاکمیت را برجسته کرده است. متولیان موظف هستند اطمینان حاصل کنند که مؤسسه خیریه آنها با قانون مطابق با فعالیت های خیریه، در این مورد استانداردهای مستقل مدرسه، مطابقت دارد.

در طول تعامل کمیسیون با خیریه، پیشرفت هایی در انطباق مدرسه با استانداردهای مدرسه مستقل صورت گرفته است. بازرسی Ofsted در می ۲۰۲۱ به این نتیجه رسید که مدرسه تمام استانداردهای بررسی شده در آن بازرسی را رعایت کرده است. به طور مشابه، متولیان کنترل های مالی داخلی بهبود یافته را نشان دادند، از جمله دور شدن از اتکای شدید به استفاده از پول نقد.

کمیسیون دو معتمد سابق را سلب صلاحیت کرد و به دو نفر دیگر اخطارهای رسمی در رابطه با رفتارشان صادر کرد. هشدارهای رسمی به این دلیل صادر شد که رفتار آنها منجر به نقض وظایف و سوء رفتار و/یا سوء مدیریت در اداره خیریه شد.

تیم هاپکینز، دستیار مدیر تحقیقات و تحقیقات در کمیسیون خیریه گفت:

مردم به درستی از متولیان امور خیریه انتظار دارند استانداردهای بالای حکومتداری و صداقت داشته باشند. متأسفانه، تحقیق ما نشان داد که متولیان سابق مدرسه دارالعلوم لندن این استانداردها را رعایت نکرده اند.

تحقیقات ما برای رسیدگی به تخلفات و آسیب‌ها، از جمله در رد صلاحیت دو معتمد سابق، اقدامات جدی انجام داده است. امیدوارم متولیان فعلی از آنچه اتفاق افتاده است درس بگیرند و اطمینان حاصل کنند که موسسه خیریه ایمن تر و موثرتر مدیریت می شود تا بتواند بهترین خدمات ممکن را برای ذینفعان خود ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.