وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

ساخت بیمارستان ویژه سرطان در مشهد با اهدای ۱۱۰۰ میلیارد ریال

نیکوکاران مشهدی تاکنون هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال برای ساخت بزرگترین بیمارستان تخصصی بیماران سرطانی شمال شرق کشور در مشهد با نام “ناظران” هزینه کرده‌اند.

مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد روز یکشنبه در بازدید مدیر کل امور اجتماعی استانداری خراسان رضوی از این طرح گفت: عملیات ساخت بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی “ناظران ” ویژه بیماران سرطانی از سال ۱۳۸۴ آغاز شده و هم اکنون از پیشرفت ۹۵ درصدی برخوردار است.

اصغر افراسیابی افزود: تمامی اعتبارات ساخت بیمارستان ناظران توسط خیران و انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد و بدون هیچ کمکی از دولت تامین شده است.
وی ارزش کنونی این بیمارستان که در فضایی به مساحت ۱۸ هزار و ۵۰۰ مترمربع در پنج طبقه ساخته شده است را  پنج هزار میلیارد ریال عنوان کرد.

مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد گفت: برای خرید بخشی از تجهیزات پزشکی بیمارستان ناظران دست کم ۳۰۰ میلیارد ریال  اعتبار نیاز است که بتوان در نیمه دوم امسال مرحله نخست آن را با ۷۰ تخت بستری به بهره برداری رساند.

افراسیابی در این بازدید گزارشی از چگونگی احداث، خرید تجهیزات پزشکی و مشکلات نقدینگی در مسیر راه‌اندازی این بیمارستان ارائه کرد.

وی که مدیرعامل مرکز درمانی رضا ویژه بیماران سرطانی در  مشهد نیز هست ادامه داد: بیمارستان ناظران تکمیل کننده فعالیت مرکز رضا است چرا که در این مرکز تمامی مراحل تشخیص و درمان بیماران سرطانی به غیر از جراحی انجام می‌شود.

مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد گفت: بیماران سرطانی پذیرش شده در بیمارستان مزبور جراحی شده و برای درمان های تکمیلی شیمی درمانی و پرتودرمانی به مرکز درمانی رضا ارجاع داده می‌شوند.

افراسیابی افزود: مرکز رادیوتراپی انکولوژی رضای مشهد که بزرگترین و مجهزترین مرکز پرتو درمانی کشور است طی ۱۳ سال فعالیت خود با تعرفه دولتی به بیماران سرطانی خدمت می کند.

وی اضافه کرد: این مرکز در حال حاضر حدود ۱۴۰  میلیارد ریال بابت درمان بیماران سرطانی از بیمه‌ها طلبکار است که در صورت وصول طلب خود این مبلغ را در خرید تجهیزات بیمارستان ناظران هزینه خواهد کرد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی هم در این بازدید اقدام خیرین  و اعضای انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد در ساخت این بنای درمانی مهم و با  معماری  زیبا را شایسته قدردانی دانست.

سید حمید موسوی ابراز امیدواری کرد که با همیاری دولت و کمکهای خیرخواهانه مردم به ویژه نیکوکاران این بیمارستان هر چه زودتر برای درمان بیماران سرطانی در غرب شهر مشهد به بهره‌برداری برسد.

انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد که مرکز درمانی رضا و بیمارستان ناظران توسط این انجمن ساخته شده است از سال ۱۳۶۱ توسط گروهی از نیکوکاران در این کلانشهر مذهبی فعالیت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید