وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

۱۰۰ هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل و بازگرداندن به چرخه تحصیل آن ها

طرح آشتی با آموزش به عنوان یکی از بسته های تحولی وزارت آموزش پرورش با هدف پوشش تحصیلی دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در مناطق کم برخوردار و مرزی، در استان کرمان کلید خورد.

 مجتبی زینی‌وند معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی در مراسم افتتاح طرح آبا (آشتی با آموزش) در استان کرمان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد بر اهمیت بازگشت به تحصیل همه دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل برای دسترسی به توسعه پایدار تاکید کرد.

وی اظهار کرد: امروز کشورهای دنیا به آموزش‌وپرورش نگاه فراوزارتی دارند و همه اجزای موثر به کمک آموزش و پرورش می‌آیند. خوشبختانه با تصویب قانون شوراها وظیفه آموزش عمومی تا جایی که حتی یک نفر از تحصیل محروم نماند وظیفه دستگاه آموزش و پرورش است که باید با کمک همه دستگاه‌ها، خیرین و سمن‌ها اجرا شود. ما هم امیدواریم بتوانیم از ظرفیت شوراهای آموزش و پرورش برای بازگرداندن همه دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل به مدرسه استفاده کنیم.

زینی وند درباره آمار دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل گفت: طبق اطلاعات مرکز آمار ایران در سال ۸۰۰ هزار دانش‌آموز که تحصیلات ابتدایی را به پایان رسانده است از ورود به تحصیلات متوسطه بازمی‌ماند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با ابراز امیدواری از اجرای درست طرح آبا برای بازگرداندن دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در جنوب کرمان گفت: در این راه دست خیرین و سمن‌ها و سایر دستگاه‌ها را می‌فشاریم تا بنا به گفته امیرالمومنین بتوانیم در هدایت حتی یک انسان نقشی ایفا کنیم.

زینی وند درباره جزئیات اجرای طرح گفت: باتوجه به اینکه از فناوری نوین برای اجرای طرح استفاده می‌شود امیدوار بودیم هر دوهفته یک بار کلاس‌های رفع اشکال را برای دانش‌آموزان داشته باشیم که فعلا به دلیل کرونا از این ظرفیت حضوری چشم‌پوشی کردیم و به جای آن از ظرفیت‌های آنلاین استفاده می‌کنیم.

وی درباره اهداف پروژه در سال اول اجرا گفت: ما برای سال نخست اجرای طرح قرار است ۱۰۰ هزار دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل را در کل کشور به مدرسه بازگردانیم که ۵ هزارنفر از این تعداد در استان کرمان هدفگذاری شده اند. البته فعلا ۲۸۹۱ نفر در جنوب استان هدفگذاری شده اند که در ۷ شهر و با مشارکت ۱۱ مدرسه اجرایی خواهد شد.

طبق اظهارات مدیرکل آموزش و پرورش کرمان اجرای این طرح ۲۸۹۱ دانش‌آموز را در مناطق جنوبی کرمان تحت پوشش قرار می‌دهد و به مدرسه بازمی‌گرداند.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدارس و مراکز غیردولتی، طرح آشتی با آموزش یکی از بسته‌های تحولی است که دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در مناطق روستایی و دورافتاده را با کمک فناوری نوین و مشارکت خیرین و شوراهای آموزش و پرورش با کلاس‌های اقماری و آموزش‌های آنلاین تحت پوشش آموزش و پرورش قرار می‌دهد.هزینه‌های مادی اجرای طرح در جنوب کرمان را موسسه خیریه دارالاکرام تقبل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.