وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

اشتغال بیش از ۳۰۰۰ مددجوی زنجانی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان، از برنامه‌ریزی برای ایجاد بیش از ۳۰۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان زنجانی خبر داد.

هدایت صفری صبح امروز (۶ مردادماه) در دیدار با امام جمعه خرم‌دره با بیان اینکه راهبرد اصلی این نهاد بر اساس منویات مقام معظم رهبری در دو بخش توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات برای خانواده‌های تحت حمایت تعریف شده است، افزود: تلاش می‌کنیم با ارائه خدمات فکری، فرهنگی، مشاوره‌ای و توانمندسازی فکری خانواده‌های تحت حمایت، زمینه توانمندی اقتصادی آن‌ها را نیز از طریق ایجاد بسترهای لازم برای درآمدزایی خانواده‌ها با محوریت اشتغال در یک بازه زمانی مشخص و هدفمند فراهم کنیم.

وی با اشاره به این‌که ۳۶۹۵ فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان و اقشار نیازمند با سرمایه‌گذاری بیش از ۸۷ میلیارد تومان در سال گذشته ایجاد شده است، افزود: سهم کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان در حوزه اشتغال‌زایی برای خانواده‌های تحت حمایت در سال‌جاری قریب به ۱۳۰ میلیارد تومان بوده و برنامه‌ریزی شده است با استفاده از این منابع ۳۹۵۰ فرصت شغلی جدید برای جامعه هدف این نهاد در استان زنجان ایجاد شود.

این مسئول به سایر اقدامات این ارگان در بخش اشتغال به‌ویژه بازاریابی و بازارسازی برای محصولات تولیدی مجریان طرح اشتغال نیز اشاره کرد و گفت: با همین رویکرد، سامانه فروش محصولات تولیدی مجریان طرح‌های اشتغال در بستر الکترونیک نیز راه‌اندازی شده و از همین طریق، زمینه فروش محصولات تولیدی و درآمدزایی بیشتر برای طرح‌های اشتغال‌زایی کمیته امداد امام خمینی (ره) فراهم شده است.

صفری با بیان این‌که خدمات این نهاد با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی و خیرخواهانه در استان زنجان علی‌رغم محدودیت‌ها و چالش‌های اقتصادی ارتقا یافته است، ادامه داد: با همین رویکرد برنامه‌ریزی شده،  ۶۶ درصد منابع مورد نیاز برای خدمت‌رسانی به خانواده‌های تحت حمایت در سال‌جاری از محل مشارکت‌های مردمی تامین شود.

وی همچنین به راه‌اندازی سامانه خیر و احسان (سخا) به ‌منظور ساماندهی فعالیت‌های خیرخواهانه و توجه به عدالت در توزیع منابع و خدمات به خانواده‌های نیازمند نیز اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم با انسجام‌بخشی به فعالیت‌های خیرخواهانه در بخش‌های مختلف، زمینه بهره‌مندی عادلانه، هدفمند و اثربخش خانواده‌های نیازمند از خدمات این نهاد و سایر تشکل‌ها و موسسات خیریه فعال در حوزه فقرزدایی و محرومیت‌زدایی ارتقا یابد.

در ادامه این جلسه، امام جمعه شهرستان خرم‌دره نیز با بیان این‌که توجه به توانمندسازی خانواده‌های نیازمند از طریق فراهم کردن زمینه اشتغال به کار آن‌ها امر مقدس و پسندیده‌ای است که موجب تقویت نظام می‌شود، افزود: خدمات اثربخش کمیته امداد امام خمینی (ره) در بخش‌های مختلف به‌ویژه توانمندسازی خانواده‌های نیازمند، حاکی از جاری بودن تفکر انقلابی به همراه اقدام و عمل جهادی در این نهاد مقدس است.

حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی با تاکید بر این‌که دستگیری از نیازمندان سیره ائمه اطهار (ع) است، خاطرنشان کرد: باید گام‌های عملیاتی برای حل مشکل نیازمندان به‌ویژه در حوزه مسکن و اشتغال برداشته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.