وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

توزیع ماسک در میان زنان سرپرست خانوار

بهزاد کریم پور ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت‌های بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان، اظهار کرد: حمایت از کودکان و زنان بی سرپرست از اصلی ترین اهداف و فعالیت‌های این مؤسسه خیریه است که در این راستا با توزیع ماسک در بین آنان اقدام نموده است.

وی با اشاره به اینکه راه برای حمایت به صورت مالی و معنوی در سراسر کشور باز است، بیان کرد: ۱۵ هزار خانواده در سراسر کشور از حمایت‌های بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان در سراسر کشور بهره می‌برند که تعداد ۲۰۰ خانوار از قم هستند.

سرپرست بنیاد دست‌های مهربان با اشاره به برخی حمایت‌هایی که از سوی این بنیاد خیریه صورت می‌گیرد، گفت: اهدای سبد کالا و پرداخت هزینه ریالی به صورت مستمر در هر ماه از جمله حمایت‌هایی است که از این خانواده‌ها صورت می‌گیرد.

وی به تفاوت عملکرد بنیاد دست‌های مهربان با دیگر سمن‌های همسو اشاره و بیان کرد: اصلی ترین ویژگی‌های این مجموعه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار است که در هر استان به نسبت رایج‌ترین صنایع دستی که وجود دارد آموزش‌های متفاوتی به آنان داده می‌شود که در شعبه قم آموزش فرش دستباف ابریشم و عروسک‌سازی برای توانمند سازی این خانواده‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

کریم پور از تأمین هزینه‌های مواد اولیه، تعیین دستمزد و فروش محصولات تولید شده برای حمایت از این خانواده‌ها توسط بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان خبر داد و گفت: خانواده‌هایی که توانمند می‌شوند از چرخه بنیاد خیریه خارج شده و خانواده‌های دیگری جایگزین می‌شوند.

ارائه خدمات رایگان روان‌پزشکی و دندانپزشکی

وی از تأسیس درمانگاهی در شعبه قم با عنوان درمانگاه سبحان خبر داد و گفت: در این درمانگاه خدمات روان‌پزشکی و دندانپزشکی به‌صورت رایگان به خانواده‌های زیر پوشش ارائه می‌شود.

وی به حضور بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان در بلایای طبیعی و بحران‌هایی که در سطح کشور رخ می‌دهد اشاره و بیان کرد: با توجه به شیوع کرونا در کشور، کمپین سین سلامتی در اسفند ۹۸ تشکیل و به تهیه ماسک و مواد ضدعفونی برای خانواده‌های تحت پوشش اقدام کرد.

سرپرست شعبه قم بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان از تهیه و توزیع بیش از ۵ هزار ماسک و هزار محلول ضدعفونی در میان خانواده‌های تحت پوشش بنیاد خبر داد و خاطرنشان کرد: سبد کالای ویژه عید و پک عیدانه با رعایت موازین بهداشتی از دیگر اقلامی بود که برای حمایت از این خانواده‌ها به آنان تحویل داده شد.

وی در ادامه سخنان خود از پویشی با عنوان کرونان خبر داد و گفت: در وهله نخست سازمان مرکزی هزینه ۲ میلیارد تومان را برای ۵ هزار خانواده تحت پوشش که در کل کشور که وضعیت بدتری دارند، اختصاص داد تا سبد کالای ویژه رمضان به آنان اهدا شود.

کریم پور با بیان اینکه کرونان متشکل از دو موضوع کرونا و نان است، خاطرنشان کرد: امیدواریم با همراهی حامیان بتوانیم این کمپین را با موفقیت به پایان برسانیم.

وی با بیان اینکه علاقه‌مندان به مشارکت در این امر خداپسندانه دارند می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب ۸۰۰۷۰۰۲۶۲۸ و شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۷۳۸۲۲۱۰۲۵ پرداخت کنند.

سرپرست شعبه قم بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان از تهیه و توزیع بسته‌های غذایی به ۲۰۰ خانواده تحت پوشش بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: ارزش ریالی هر بسته غذایی ۵۰۰ هزار تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.