وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

۵میلیون پرس غذا برای توزیع در میان مستمندان

مجید باجلان، روز دوشنبه در نشست خبری، اظهار داشت: تکالیف کمیته امداد در ترویج خیر و احسان در تعامل با مؤسسات خیریه جهادی است و در این راستا کمیته امداد به پویش ایران همدل پیوست که طرح اطعام مهدوی ذیل همین پویش اجرایی شد.

وی با اشاره به اینکه ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار بسته غذایی با کمک کمیته امداد، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، سپاه و…، انجام شد، گفت: ایجاد ۳۱۳ پایگاه در کشور برای نیازمندان با حضور کارشناسان دانشگاه های علوم پزشکی منطبق بر پروتکل های محیطی ایجاد شد و همچنین ۴ هزار مرکز نیکوکاری نیز برای توزیع غذای گرم در مناطق محروم و همچنین جیره خشک غذا، راه اندازی شده است.

رئیس ستاد مرکزی طرح اطعام مهدوی تأکید کرد: تا امروز یک میلیون و ۴۵۰ هزار پرس غذا طبخ و توزیع شده است و ارزش ریالی این تعداد غذا ۲۱ میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به اینکه انتظار داریم حدود ۵ میلیون پرس غذا نیز تا پایان ماه مبارک رمضان توزیع شود، گفت: با توجه به آمارها از این تعداد نیز عبور خواهیم کرد.

باجلان به جشن رمضان امسال نیز اشاره کرد و گفت: هر ساله در ماه رمضان، کمیته امداد جشن هایی را اجرا می کرد اما امسال این جشن از طریق اطعام مهدوی دنبال شده که در تاریخ امداد به عنوان یک سنت، ماندگار می شود.

به گفته وی، سال قبل طرح افطاری ساده را داشتیم که امسال این طرح در قالب اطعام مهدوی اجرایی شده است.

رئیس ستاد مرکزی طرح اطعام مهدوی گفت: تاکنون بیش از ۲ میلیارد تومان نیز جمع آوری و به مناطق محروم ارسال شده است.

باجلان تأکید کرد: ۲۰۰ هزار پرس غذا هر شب بین نیازمندان توزیع می شود که سهم نیازمندان تهرانی ۲۵ هزار پرس غذا است.

وی با اشاره به اینکه از سوی نیکوکاران هر استان ۵۰ میلیارد تومان نیز جمع آوری شده است، گفت: امیدواریم تا پایان ماه مبارک رمضان اتفاقات خوبی رقم بخورد و ما بتوانیم به نیازمندان بیشتری در مناطق محروم کمک کنیم.

باجلان خاطرنشان کرد: برنامه کمیته امداد توزیع غذای گرم در میان نیازمندان هر محله و مناطق حاشیه شهرهاست و برای مناطق روستایی به دلیل دوری مسافت و رعایت مسائل بهداشتی، جیره خشک غذایی توزیع شده است.

رئیس ستاد مرکزی طرح اطعام مهدوی با تقدیر از همکاری مردم و خیران در طرح اطعام مهدوی کمیته امداد، گفت: مردم خیر و نوعدوست ایران اسلامی تاکنون بیش از ۵۸ میلیارد تومان به صورت نقدی و ارائه مواد غذایی به کمیته امداد کمک کرده‌اند که تمامی مبالغ جمع‌آوری شده، به صورت روزانه برای تهیه و پخت غذا در اختیار مراکز اطعام و آشپزخانه‌های این طرح قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید