وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

توزیع ۱۲ هزار بسته کمک معیشتی بین آسیب‌دیدگان کرونا در گناباد

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) گناباد از توزیع ۱۲ هزار و ۶۵۳ بسته کمک معیشتی به ارزش ۲۳ میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال طی سه ماه گذشته بین آسیب‌دیدگان کرونا در این شهرستان خبر داد.

هادی آریان‌نژاد روز سه‌شنبه د گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیرو تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی رزمایش حمایت از آسیب دیدگان کرونا  قرارگاه مواسات و همدلی در گناباد طی سه ماه گذشته تشکیل و اقلام حمایتی و بسته‌های کمک معیشتی با همراهی و مشارکت خیران و برخی دستگاههای اجرایی و ارگانها بین آسیب‌دیدگان کرونا توزیع شد.

وی ادامه داد: پنج هزار و ۹۰۰ بسته کمک معیشتی در مجموع به ارزش ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال هم در مرحله دوم توزیع بسته های کمک معیشتی آماده توزیع بین آسیب دیدگان کرونا در گناباد است.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) گناباد ادامه داد: ۳۰ هزار نفر از آسب دیدگان کرونا در مناطق شهری و روستایی شهرستان گناباد همزمان با دهه ولایت و امامت و در آستانه عید غدیر خم با توزیع غذای گرم اطعام می‌شوند.

وی موازی‌کاری و نبود هماهنگی میان گروه‌های مردمی و بخش‌های فعال در حوزه حمایت از آسیب‌دیدگان کرونا را از مشکلات مهم این بخش ذکر کرد و گفت: گروه‌های مردمی و برخی بخش‌ها به صورت خودجوش دست‌اندرکار تهیه و توزیع سبدهای کالایی و غذای گرم بین نیازمندان و آسیب‌دیدگان از بیماری همه‌گیر کرونا هستند.

دبیر قرارگاه مواسات و همدلی گناباد افزود: اقدامات خودجوش اما ناهماهنگ این گروهها در حمایت از آسیب‌دیدگان از بیماری کووید ۱۹ سبب چندگانگی و فعالیتهای موازی‌ با دیگر دستگاههای اجرایی، حمایتی و نهادهای متولی این حوزه شده است.

وی ارایه آمارهای متناقض و نبود وحدت رویه در ارایه آمارهای واقعی را از دیگر مشکلات این موازی کاری ذکر کرد و ادامه داد: هدف قرارگاه مواسات و همدلی استفاده از ظرفیت‌های مردمی، شهروندان نیکوکار، ارگانهای رسمی و ادارات مختلف است و لازمه موفقیت این اقدامات وحدت‌رویه، هماهنگی و پرهیز از موازی‌کاری می‌باشد و سایر بخش‌ها باید فعالیتهای خود را با هماهنگی این  قرارگاه انجام دهند.

۱۳ هزار و ۴۱۰ نفر از جمعیت ۹۰ هزار نفری شهرستان گناباد زیرپوشش خدمات نهادهای حمایتی نظیر کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی هستند.

هفت هزار و ۹۱۰ نفر از شهروندان گناباد زیرپوشش خدمات  کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند و پنج هزار و ۵۰۰ مددجو نیز از خدمات سازمان بهزیستی بهره می‌برند. ۱۴ مرکز خیریه هم برای جلب مشارکت‌های مردمی به نیازمندان، تحت نظارت اداره بهزیستی گناباد فعالیت دارند.

شهرستان گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.