وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

مصاحبه با چند تن از مدیران موسسات نیکوکاری

مصاحبه مدیران موسسات نیکوکاری با واحد روابط عمومی شرکت آرشیت مهر رایانه و بیان نظرات ارزشمند در مورد مکانیزه سازی موسسات نیکوکاری

  • موسسه خیریه سیدالشهدا

مصاحبه با جناب آقای شقاقی، مدیر مالی و عضو هیئت مدیره موسسه خیریه سیدالشهدا(ع)

 

_قبلا از چه نرم‌افزار هایی استفاده می کردید و چه مشکلاتی داشت؟                                                                                                                          نرم افزار هایی که سابقا برای مدیریت فرآیند های خود استفاده می‌کردیم به شکل جزیره ای بود. یعنی واحد های گوناگون موسسه، اطلاعات خود را بصورت جداگانه تصویر می کردند.طبیعی است عدم اتصال و یکپارچگی اطلاعات در واحد های مختلف ما را در دریافت گزارشات مدیریتی دچار مشکل می‌کرد.

_سیستمی شدن در عملکرد موسسه و رضایت خیرین چه تاثیری داشت؟

مکانیزه شدن فرآیندها، سبب ایجاد جریان واحد اطلاعاتی میان واحد های گوناگون موسسه گردید. در نتیجه ایجاد این جریان واحد، سرعت دسترسی به اطلاعات کاهش یافت و همچنین سبب افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه ها گردید.

ارتباط ما با خیرین به دو صورت امکان پذیر شد. اول از طریق اپلیکیشن به منظور مشاهده اخبار و کمپین ها. دوم پیام کوتاه که سبب میشد به ازای هر کدام از پرداختی های نیکوکار،پیامک رسید کمک برای وی ارسال میگردد.

جهت مشاهده کامل این ویدیو در کانال آپارات شرکت آرشیت مهر رایانه، کلیک کنید.

 


  • موسسه خیریه امین آراسته

مصاحبه با جناب آقای شیراوند، مدیر عامل موسسه خیریه امین آراسته

موسسه خیریه امین آراسته در بدو تولد مشکلاتی همچون کمبود و نقص سیستم ها داشت. که این امر فرایند های گزارش‌گیری و تصمیم‌گیری را دچار مشکلاتی می‌نمود. گزارش‌گیری ها به شکل کتبی، شفاهی و یا آنلاین بود که این امر میتوانست در تصمیم‌گیری های مدیریتی و گزارش‌گیری اطلاعات و مدیریت منابع تاثیر گذار باشد.

بعد از عارضه‌یابی ها، نیاز سازمان به وجود یک سیستم جامع اطلاعاتی کاملا احساس شد. احساسی که از نیاز به انسجام واحد های سازمان نشات میگرفت. برآیند این یک‌پارچگی، گزارش‌گیری های دقیق و منسجم بود.

مدیریت منسجم اطلاعات باعث شد ما به سمتی کشیده شدیم که در پی یک سیستم جامع به منظور تجمیع اطلاعات باشیم. سیستمی که بتواند تمام نیاز ها و اطلاعات واحد های گوناگون خیریه را به صورت منسجم مدیریت کنیم.

بعد از تحلیل بازار و تحلیل سیستم های موجود و همپچنین بررسی گزینه های احتمالی، به سیستم یک پارچه و تحت وب آرشیت مهر رایانه رسیدیم.

جهت مشاهده کامل این ویدیو در کانال آپارات شرکت آرشیت مهر رایانه، کلیک کنید.

 


  •  موسسه خیریه ام ابیها فاطمه زهرا(س)

مصاحبه با آقای اسماعیلی مدیر عامل موسسه خیریه ام‌ابیها فاطمه‌زهرا(س)

از بدو تاسیس تمام بخش های خیریه مانند حسابداری، نیکوکاری و مدیریت فرآیند های صندوق صدقات به طور کل به صورت دستی و سنتی صورت میگرفت که این موضوع سبب بروز مشکلاتی به جهت عدم امکان تهیه گزارش از فعالیت های موسسه می‌گردید.

بعدا که نرم افزار تهیه شد به خاطر تحت وب و جامع نبودن، پاسخگوی نیاز های موسسه نبود.

در نتیجه موسسه با توجه به مشکلاتی که در نرم افزار های قبلی بود، تصمیم گرفت که از نرم افزار های تحت وب استفاده نماید.

 

جهت مشاهده کامل این ویدیو در کانال آپارات شرکت آرشیت مهر رایانه، کلیک کنید.

هم اکنون شما هم میتوانید در راه مکانیزه سازی خیریه خود اقدام نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید