وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

توزیع ۸۰ درصد بسته‌های کمک معیشتی در حاشیه مشهد

فرماندار مشهد گفت: در اجرای مرحله نخست کمک مومنانه، بیش از ۸۰ درصد از بسته‌های کمک معیشتی در مناطق حاشیه نشین و کم برخوردار این شهر توزیع شده است.

محمد رضا هاشمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مرحله نخست کمک مومنانه به اقشار آسیب دیده از کرونا بیش از ۳۰۰ هزار بسته کمک معیشتی بین این اقشار توزیع شد.

وی ادامه داد: در دهه ولایت از عید قربان تا عید غدیر نیز مرحله دوم توزیع بسته های کمک معیشتی در قالب طرح کمک مومنانه توسط کمیته امداد امام خمینی (ره)، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آستان قدس رضوی و مجموعه های خیریه در مشهد آغاز شده است که آمار آن پس از جمع بندی اعلام می‌شود.

فرماندار مشهد گفت: در این راستا هفته گذشته موسسه آبشار عاطفه‌ها توزیع بسته‌های معیشتی و جهیزیه برای خانواده‌های کم برخوردار زیرپوشش خود را آغاز کرد.

وی پیشتر اعلام کرده بود: در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری پیرامون استمرار حمایت از آسیب دیدگان ناشی از شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح مواسات و همدلی مومنانه ، حدود ۲۰۰ هزار بسته کمک معیشتی در مناطق پیرامونی و حاشیه شهر بین افراد نیازمند در ایام دهه ولایت توزیع می‌شود.

شهرستان مشهد با ۳.۵ میلیون نفر جمعیت و ۹ هزار و ۸۱ کیلومتر مربع مساحت شامل سه بخش مرکزی، احمد آباد و رضویه، ۱۱ دهستان و ۳۵۷ روستاست و کلانشهر مشهد هم با ۳۵۰ کیلومتر مربع مساحت در بخش مرکزی این شهرستان قرار دارد.

جمعیت مناطق حاشیه نشین مشهد شامل بافت شهری کم برخوردار و متراکم و روستاهای چسبیده به این کلانشهر بالغ بر یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است.

دیدگاهتان را بنویسید