وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

مرحله دوم رزمایش ایران همدل از عید غدیر آغاز شد

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) جزئیات اجرای مرحله دوم رزمایش «ایران همدل» را اعلام کرد.

مرتضی بختیاری با اشاره به بیانات رهبری در دیدار تصویری با نمایندگان مجلس  شورای اسلامی در روز ۲۳ تیرماه پیرامون شکل گیری مجدد نهضت تعاون و احسان گفت: تعابیر رهبری در این باره بسیار زیبا و تکان دهنده است. رزمایش گسترده تحت عنوان مواسات، همدلی و کمک مومنانه پس از اعلام رهبری  از ۱۵ شعبان آغاز شد و بسیاری به آن لبیک گفتند و پویش ایران همدل به عنوان بزرگترین پویش بعد از انقلاب به وجود آمد.

وی گزارشی از مرحله اول رزمایش همدلی ارائه کرد و گفت: خوشبختانه سپاه  پاسداران، دو تا سه هزار پایگاه بسیج، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، هلال احمر، آستانهای مقدسه، گروههای خیریه و جهادی اقدامات ارزشمندی انجام دادند. کمیته امداد هم با الهام از ۳۱۳ یار امام زمان (عج)، ۳۱۳ آشپزخانه تحت عنوان مرکز اطعام مهدوی راهاندازی کرد.

وی افزود: پیشبینی اولیه ما این بود که پنج میلیون غذای گرم در طول ماه رمضان به نیازمندان تقدیم کنیم. در مرحله اول این ۳۱۳ آشپزخانه به ۱۸۱۰ آشپزخانه یا مرکز اطعام مهدوی افزایش یافت و استقبال مردم و لبیک گفتن آنها قابل توجه بود.

بختیاری با بیان اینکه ۱۰۵ هزار نفر در ماه مبارک رمضان به طور رایگان و با زبان روزه در مراکز اطعام خدمت کردند اظهار کرد: هرجا نمی توانستیم به لحاظ رعایت پروتکلهای بهداشتی غذای گرم ببریم، بستههای حمایتی تهیه شد. در ماه مبارک رمضان بیش از ۱۱ میلیون غذای گرم و ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بسته حمایتی به ارزش ۱۸۰ هزار تومان تهیه شد که ۵۰۰ هزار بسته را بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام و مابقی را خیرین تامین و تقبل کردند که به روستاها و مناطق دوردست تقدیم شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: در مجموع ۵۴۰ میلیارد تومان در ماه مبارک رمضان کمک جمع آوری و توزیع شد که بعد از انقلاب اقدامی بی سابقه بود و یقین دارم در مرحله دوم پویش ایران همدل با توجه به فرامین رهبری مبنی بر تداوم نهضت تعاون و احسان هم کمکهای بزرگی صورت خواهد گرفت.

آغاز مرحله دوم رزمایش ایران همدل از عیدغدیر و تداوم آن تا ماه صفر

وی درباره زمان شروع مرحله دوم رزمایش ایران همدل گفت: همه خیرین، نیکوکاران و نهادهای حمایتی به میدان خواهند آمد و از عید سعید غدیر مرحله دوم پویش آغاز می شود و تا پایان ماه صفر ادامه خواهد داشت.

بختیاری افزود: هدف این پویش رسیدگی به معیشت کودکان، مادران و خانوادههای نیازمندان و آسیب دیدگان کرونا خواهد بود و راهکارهای مشارکت مردم خیر و نوعدوست در مرحله دوم پویش به زودی نهایی و اعلام خواهد شد و یقیین داریم این پویش که با محوریت دفتر حفظ نشر و آثار رهبری انجام گرفته با همت نیکوکاران و عزم جزم آنها به خوبی پیش خواهد رفت.

نحوه مشارکت مردم اطلاع رسانی می شود

وی درباره نحوه مشارکت کردم در مرحله دوم رزمایش گفت: با مشارکت دستگاههای مختلف از جمله کمیته امداد، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان، بسیج مستضعفان، وزارت ارتباطات، صداوسیما، بهزیستی، جمعیت امام رضاییها و تعداد قابل توجهی از چهرههای موثر مرحله دوم ایران همدل شروع می شود. در اطلاعیههای بعدی با کمک این دستگاهها، نحوه مشارکت مردم را اطلاع رسانی خواهیم کرد و مراکز نیکوکاری آماده باش و فعال خواهند بود و حتما اتفاق مبارکی خواهد افتاد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) درباره نوع کمکها گفت: کمکها هم می تواند جنسی و هم نقدی باشد. نحوه واریز کمکهای مردمی را در مراحل بعدی اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وی درباره نحوه حضور خیرین در این طرح نیز گفت: درباره حضور خیرین و نیکوکاران در نهضت تعاون و احسان زمینه سازی خواهد شد، در حال جمع بندی هستیم و در نزدیک ترین زمان ممکن اطلاع سانی خواهیم کرد.

بختیاری ادامه داد: مرحله اول رزمایش، الگوی موفقی بود که در همه استانها اجرا شد و قرارگاه مواسات در استانها با ریاست نماینده ولی فقیه و امام جمعه شکل گرفت و نهادهای مختلف حمایتی پای کار آمدند. یک حرکت ارزشمندی به وجود آمد و برای مرحله دوم هم این تجربیات به ما کمک می کند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: احساس ما این است که خودیاری و کمکهای مردمی در مرحله دوم نیز بی دریغ و بی بدیل خواهد بود. قطعا اشکالاتی هم در مرحله اول وجود داشته که آنها را بازخوانی و جمع بندی کرده و نشستی هم با نهادهای حمایتی برگزار شد و در آینده نزدیک قبل از ورود به ماه ذی الحجه این اطلاع رسانی صورت میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.