وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

ثبت ۸۰۰ وقف جدید در استان اصفهان پیش‌بینی شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال‌جاری با همت خیران نزدیک به ۸۰۰ وقف جدید در این استان به ثبت برسد.

حجت‌الاسلام محمدحسین بلک شامگاه سه‌شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: وقف‌های جدید زیادی سال گذشته در استان اصفهان شناسایی شد و به ثبت رسید و سایر موقوفه‌های این استان نیز به تفکیک در حال شناسایی و پردازش برای دسترسی آسان به اطلاعات آن‌ها است.

وی افزود: بیشترین موقوفه‌های ثبت شده در استان اصفهان فرهنگی، آموزشی، مذهبی، قرآنی، بهداشتی و درمانی هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به ظرفیت‌های موجود در زمینه وقف و وجود موقوفه‌های کوچک و بزرگ و ضرورت به‌روزسانی آن‌ها یادآور شد: سازمان اوقاف و امور خیریه با تعیین شاخص‌های فعالیتی، اولویت‌های زیادی را برای وقف‌های جدید تبیین کرده است.
وی اضافه کرد: خیران استان اصفهان با وقف‌های جدید آموزشی و فرهنگی در حوزه تعلیم و تربیت دانش‌آموزان گام های بلندی را برداشته‌اند.

حجت‌الاسلام بلک در ادامه از نهایی شدن طرح جامع آستان علی ابن محمد باقر (ع) در مشهداردهال کاشان خبر داد و گفت:  این طرح پس از سال‌ها انتظار با دستور استاندار اصفهان نهایی شده است.

افزون بر ۵۰ هزار موقوفه در استان پنج میلیون نفری اصفهان وجود دارد و اصفهان از نظر تعداد بقعه‌های متبرکه جزو پنج استان برتر کشور به شمار می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.