وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

در روزهای کرونایی کودکان مبتلا به سرطان تنها نیستند

معاون مدیرعامل محک در درمان بیمارستان، گفت: خانواده بزرگ محک در روزهای سخت کرونایی، کودکان مبتلا به سرطان را تنها نگذاشته ‌اند.

یک پنجم کودکان مبتلا به سرطان در ایران، در بیمارستان محک به عنوان تنها بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودکان ایران درمان خود را سپری می‌کنند.

این بیمارستان که از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را آغاز کرده است خدمات خود را به صورت فوق‌تخصصی به کودکان مبتلا به سرطان ارائه می‌کند و بازوی مؤسسه خیریه محک در موضوع درمان است که تنها با اتکا به کمک‌های مردمی به این مؤسسه اداره می‌شود.

در اولین روزهای شیوع ویروس کرونا، بیمارستان محک اقدامات مبتنی بر پروتکل‌ها و قوانین تعیین شده از سوی وزارت بهداشت را آغاز کرد و بر مبنای سیاست کلی مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان محک، حفظ سلامت تک‌تک افراد اعم از کودک و خانواده، نیکوکاران، کارکنان و کادر درمان و… را در اولویت اقدامات خود قرار داد.

علیرضا دانشگری معاون مدیرعامل محک در درمان بیمارستان، به مناسب روز پزشک، ضمن قدردانی از زحمات کادر درمان برای نجات جان هموطنان‌مان و مبارزه با شیوع ویروس کرونا در این روزهای سخت، گفت: در این روزها که همه جهان برای پیروزی بر بیماری کرونا تلاش می‌کنند، پزشکان در محک با توجه به شرایط ویژه کودکان مبتلا به سرطان و قرار داشتن آنها در گروه پرخطر در زمینه ابتلا به کرونا در تلاش و تکاپویی بیش از پیش هستند.

وی افزود: قوانین و پروتکل‌ها با حساسیت ویژه دنبال می‌شود و برخی شیوه‌های کاری نیز برای کاهش ریسک ابتلا و کنترل سلامت محیط تغییر کرده است. بدیهی‌ترین اقدامات ضدعفونی مداوم محیط، الزام به استفاده از ماسک برای تمامی افرادی که وارد بیمارستان می‌شوند و سایر تجهیزات پیشگیری از بیماری برای کادر درمان به تناسب وظایف آنها، ویزیت مداوم و معرفی موارد مشکوک به پزشک مخصوص کرونا در بیمارستان محک و تغییر مقررات حاکم بر ملاقات و ورود افراد متفرقه به بیمارستان است. همچنین برگزاری مراسم و جشن‌ها برای کودکان متوقف شده و ارتباط روانشناسان با کودکان بیشتر از طریق آنلاین و ارسال فایل‌های آموزشی و سرگرمی صورت می‌گیرد.

دانشگری با اشاره به سایر اقدامات بیمارستان در مسیر مبارزه با بیماری کرونا، ادامه داد: کمیته پیشگیری و کنترل عفونت از اسفند ۹۸ تا امروز به صورت مستمر به نظارت و رصد فعالیت‌های حوزه مرتبط خود می‌پردازد و گزارش‌های ماهانه این کمیته به گزارش‌های هفتگی تبدیل شده است که به ستاد کرونا بیمارستان محک ارائه می‌شود. مجموعه اقدامات خصوصاً فعالیت تخصصی کمیته کنترل عفونت و ستاد کرونا محک باعث شده است تا آمار ابتلا کارکنان به بیماری کرونا در این بیمارستان کم باشد و ما را در ادامه مسیر تأمین سلامتی کودکان و خانواده‌هایشان دلگرم کند.

وی، پزشکان و کادر درمان را قهرمانان صف اول مبارزه با بیماری کرونا دانست و افزود: تلاش‌ها و از جان گذشتگی‌های پزشکان و کادر درمان همواره برای ما و تمام مردم کشورمان ستودنی و از دیرباز طیب و طبابت مفاهیمی کهن در ادبیات و فرهنگ بوده است. اما  این روزها و با بحران حاکم بر تمامی جهن وجهه‌ای دیگر از تلفیق دانش و تخصص با انسان‌دوستی و مسئولیت‌پذیری شکوفا شده که مورد تقدیر همگان است.

این متخصص بیماری‌های اطفال، با اشاره به اینکه مردم می‌توانند بزرگ‌ترین حمایت را از پزشکان و کادر درمان داشته باشند افزود: هموطنان عزیزمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بزرگ‌ترین کمک را به قطع زنجیره انتقال ویروس خواهند داشت تا پزشکان و کادر درمان بتوانند از فشار مضاعفی که این روزها برای سلامتی آحاد جامعه متحمل می‌شوند قدری آسوده شوند. رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و کاهش رفت و آمدهای غیرضروری نظیر حضور در مهمانی‌ها و مجالس از جمله اقداماتی است که مردم می‌بایست برای قطع این زنجیره انجام دهند.

معاون مدیرعامل محک در درمان بیمارستان، در پایان ضمن قدردانی از تمامی پزشکان گرانقدر و همکارانشان در کادر درمان که این روزها برای نجات جهان از شیوع کرونا قهرمانانه تلاش می‌کنند، گفت: خانواده بزرگ محک در این روزهای سخت کودکان مبتلا به سرطان را تنها نگذاشته‌اند چرا که همه اعضای این خانواده به خوبی می‌دانند درمان بیماری سرطان در هر شرایطی باید ادامه پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.