وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

کمک ۲۴۰ میلیارد ریالی مردمی خراسان رضوی برای مقابله با کرونا

مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در امور اجتماعی گفت: طی مدت پنج ماه مجموعه‌های مختلف مردمی و غیردولتی این استان بیش از ۲۴۰ میلیارد ریال برای مبارزه با کرونا کمک کردند.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد دکتر سیدمرتضی احتشام‌فر افزود: این کمکها از ابتدای اسفند ماه پارسال و با ۷۳۶ مورد مشارکت‌ مجموعه‌های مختلف مردمی و غیردولتی اعم از سازمان‌های مردم‌نهاد، خیریه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان، واحدهای تولیدی بخش خصوصی، بنگاه‌های اقتصادی در راستای تقویت حوزه سلامت و مبارزه با بیماری کووید ۱۹، در سامانه مشارکت‌های مردمی حوزه سلامت به ثبت رسید.

وی ادامه داد: در بازه زمانی اسفند پارسال تا پایان تیرماه امسال حداقل مبلغ اهدایی ۴۵۰ میلیون ریال و حداکثر آن ۱۷ میلیارد و ۶۳۶ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال بوده است.

مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در امور اجتماعی گفت: از جمله اقدامات صورت گرفته در امور اجتماعی در حوزه مبارزه با کرونا می‌توان به تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی، آموزشی و فرهنگی، کمک به بیماران خاص در امر درمان، تهیه و توزیع اقلام موردنیاز کادر درمان کرونایی‌ها در مراکز بهداشتی و درمانی نظیر ملزومات حفاظتی، وسایل حفاظت فردی، ماسک‌های سه لایه و ان ۹۵، شیلد، گان، محلول‌های ضدعفونی‌کننده دست و سطوح و نیز کمک به آموزش و اطلاع‌رسانی و ضدعفونی معابرشهری، کمک به بیماران تحت پوشش و توزیع ماسک و اقلام حفاظتی در مناطق حاشیه شهر اشاره کرد.

۸۰ درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و بقیه جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری این استان در قالب ۱۷ شهرستان دیگر از خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی تربت‌جام و نیشابور بهره می‌برند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.