وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

کمک ۳۴۳ میلیارد ریالی خیران زنجانی برای مقابله با کرونا

معاون اجتماعی استاندار زنجان گفت: طی ۶ ماه گذشته خیران و مردم نیک اندیش این استان ۳۴۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال عمدتا برای مقابله با ویروس کرونا کمک کردند.

مسیح الله سلطانی شامگاه چهارشنبه در جلسه تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد استان با بیان اینکه این میزان کمک‌های خیران از سوی سمن‌ها جمع آوری شد، افزود: هم اکنون ۳۹۰ تشکل و خیریه در استان فعال است که طی ۶ ماه گذشته ۱۰۳ پویش مردمی در سطح استان راه اندازی کردند که به طور عمده در راستای مبارزه و پیشگیری از ابتلا به کرونا بوده است.

وی افزود: در کنار این تشکل‌ها یک هزار و ۳۰۰ هیات مذهبی، ۲۵۰ کانون سلامت محلات، ۵۰۰ موسسه فرهنگی هنری کانون و مساجد در استان فعال است که در واقع ۲ هزار و ۵۴۳ تشکل اجتماع محور در استان داریم.

این مسئول ابراز کرد: خیریه هایی که در این روزها بسیار خوب درخشیدند مانند مهرانه، خیریه حمایت از بیماران کلیوی و بیماران ام.اس و تشکل های بسیاری نام زنجان را در حوزه نیکوکاری پرآوازه کرده اند.

معاون اجتماعی استاندار بیان کرد: بررسی ها نشان داده حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد جمعیت یک میلیون و ۸۰ هزار نفری استان در موسسات مدنی به شکلی عضویت دارند و این تشکل های اجتماع محور به شکلی نگهدار نظام پنهان ارتقای سلامت جامعه در استان هستند.

وی تاکید کرد: محورهای ساماندهی مشارکت های مردمی در پیشگیری، کنترل و مقابله با کرونا که در مدت ۶ ماه گذشته در استان زنجان دستور کار حوزه اجتماعی و فرمانداری ها برای جذب مشارکت مردمی بود، آموزش، کنترل و افزایش تاب آوری مردم، توسعه بهداشت فردی و نظارت بر بهداشت استان و کمک به تامین اقلام مورد نیاز مراکز بهداشتی در زمینه تجهیزات در دستور کار قرار گرفت.

این مسوول افزود: تامین نیروی انسانی برای کمک و حمایت از اقشار ضعیف جهت تهیه اقلام بهداشتی از اقدامات خوب پویش های مردمی بود که در مناطق راه اندازی شد.

دیدگاهتان را بنویسید