وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

آغاز مرحله دوم رزمایش همدلی و احسان در بوشهر

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) بوشهر گفت: در قالب مرحله دوم رزمایش همدلی و احسان، توزیع ۳۵ هزاربسته پروتئینی به ارزش ۲۰ میلیارد ریال میان نیازمندان آسیب دیده از ویروس کرونا در این استان آغاز شد.

سید محمد حسن تقی‌زاده روز دوشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: در این بسته‌های پروتئینی ۷۰ هزار قطعه مرغ به وزن ۱۵۰ تن در بین خانوارهای نیازمند و آسیب دیده از کرونا در حاشیه شهرهای استان بوشهر در حال توزیع است.

وی بیان کرد: این بسته‌های معیشتی توسط گروه‌های جهادی، سمن‌ها، خیریه‌ها، هیات‌های مذهبی و فعالان اجتماعی بوشهر استان در حال توزیع است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بوشهر در باره قدام‌های انجام شده توسط این ستاد در بحث مقابله با کرونا گفت: با توجه به کمبود ماسک کادر پزشکی و پرستاری، این ستاد تاکنون ۱۰ هزار ماسک N۹۵ به ارزش هفت میلیارد ریال به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تحویل داده‌است.

وی اضافه کرد: توزیع ۱۶ هزار بسته معیشتی به ارزش ۵۰ میلیارد ریال در قالب رزمایش مواسات همدلی، راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک و گان، توزیع بیش از ۷۰ هزار ماسک رایگان میان نیازمندان به ارزش ۲۱ میلیارد ریال و ضد عفونی کردن معابر شهرها و روستاها علیه ویروس کرونا با همکاری گروه‌های جهادی از دیگر فعالیت‌های این نهاد در مقابله با کرونا است.

تقی زاده یادآور شد: این نهاد تاکنون پنج مسجد و خانه عالم، هفت پروژه راهسازی روستایی و ۲۷ مدرسه در استان بوشهر احداث کرده و اکنون پنج مدرسه با ۱۸۸ کلاس درس نیز در دست ساخت دارد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان بوشهرگفت: در زمان حاضر این نهاد اجرای یکهزار و ۷۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع محور در شهرهای دیلم، گناوه و دیر ویژه خانوارهای محروم را در دست اجرا دارد.

وی توزیع بیش از ۱۲ هزار کیف و لوازم‌التحریر ویژه دانش‌آموزان کم برخوردار بوشهر، راه‌اندازی هفت خانه ورزش احسان، اهدا وسائل ورزشی و ۲۰ ویلچر به معلولان زیر پوشش بهزیستی، ۵۲ سری جهیزیه به زوج‌های نیازمند و ساخت مسکن ارزان در اجرای طرح اقدام ملی مسکن را از دیگر برنامه‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بوشهر عنوان کرد.

تقی‌زاده یادآورشد: حمایت از ۵۰۰ کودک یتیم زیر پوشش کمیته امداد، پرداخت کمک هزینه برای درمان ناباروری ۵۰ زوج جوان، پرداخت کمک هزینه برای کاشت حلزون سمعک برای ۵۰ کودک ناشنوا، ارائه خدمات درمانی به هشت بیمار صعب‌العلاج کم برخوردار، اعزام تیم پزشکی گروه جهادی به نقاط محروم آسیب دیده از سیل در کنگان و توزیع ۶۰۰ بسته مواد غذایی و ضدعفونی میان سیل زدگان کنگانی از دیگر فعالیت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)در استان بوشهر است.

دیدگاهتان را بنویسید