وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

کمک کرونا به یک خیریه

پس از انتشار اخبار مبنی بر شیوع ویروس کرونا خانواده یک بانوی خیر مازندرانی ضمن لغو مراسم چهلمین روز درگذشت وی، هزینه مراسم را صرف امور خیریه کردند.

خبرگزاری فارس مازندران| هشدارهای مسؤولان بهداشتی در کشور و  استان درباره جلوگیری از ابتلا به کرونا می‌تواند از شیوع آن جلوگیری کند که در این زمینه لغو بسیاری از مراسم‌ها، همایش‌ها، مسابقات و برنامه‌های عمومی که متولی آن دستگاه‌های اجرایی، نهادها و سازمان‌ها بودند صورت گرفت و طی اعلامیه‌هایی اعلام شده است.

پرهیز از تجمع‌ و مراسم‌های عمومی نیز یکی از کارهای است که خود مردم هم می‌توانند پیشگام شوند.

مرحومه حاجیه خانم فاطمه قربانی یکی بانوان خیری بود که بیش از پنج دهه دست به خیرش و کمک به نیازمندان در بین کسانی که او را می‌شناسند زبانزد بوده است؛ بانوی که ذکر ائمه اطهار و توسل به بانو فاطمه الزهرا(س) ورد زبانش بود، اکنون ۴۰ روز چهره از این دیار خاکی فروبسته است.

او  مادری مهربان، همسری دلسوز و همسایه و قوم و خویش و عزیز خیلی‌ها بود اما فرزندان وی تصمیم گرفتند در شرایط فعلی که تاکید بر خودداری از برگزاری مراسم‌ها می‌شود به جای برگزاری مراسم هزینه آن را صرف امور خیریه کنند.

خانواده وی در این زمینه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند؛ با توجه به شیوع بیماری کرونا و دستور وزارت بهداشت و درمان مبنی بر عدم تجمع در محیط‌های مشترک و بسته و همچنین ضرورت رعایت بهداشت برای سلامت ماندن همه عزیزان مراسم چهلم مرحومه حاجیه فاطمه قربانی برگزار نمی‌شود و تمامی هزینه‌های مربوطه صرف امور خیریه شده است.

بنابراین این خانواده ضمن همراهی برای کمک به سلامت عمومی به یک مرکز خیریه هم کمک کردند و این مسئله می‌تواند الگوی برای پذیرش یک مسئله اجتماعی در زمان بحران و هشدار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید