وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

۳میلیارد ریال کمک جذب شده بهزیستی تربت حیدریه از محل کمک های مردمی

زهره اقبال نیا، اظهار کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا در این شهرستان حس انسان دوستی شهروندان بیش از پیش تقویت شده است به طوری که در این مدت سه میلیارد ریال کمک‌های مردمی جذب شده است که این رقم حکایت از افزایش چشمگیر میزان کمک‌های مردمی به این نهاد در دو ماه اخیر دارد.

رئیس اداره بهزیستی تربت حیدریه افزود: یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از این رقم از محل جذب کمک‌های مردمی توسط مؤسسات خیریه تحت نظارت این نهاد بوده است که شامل سبد کالا و اقلام بهداشتی می‌شود و باقی مانده این کمک‌ها از محل مشارکت‌های مردمی اداره بهزیستی جذب شده است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه کرونا و عوارضش از جمله بیکاری و قرنطینه خانگی، زورش به بنیان خانواده در این خطه نرسیده است، چرا که اختلافات خانوادگی تفاوت معناداری نسبت به قبل از شیوع این بیماری پیدا نکرده است و این بدان معنا است که افزایشی در میزان طلاق به دلیل خانه نشینی دراز مدت خانواده‌ها نداشته ایم.

اقبال نیا گفت: جمعیت تحت پوشش این اداره بالغ بر شش هزار نفر است که پنج هزار نفر از این افراد معلول، ۸۰۰ نفر زن سرپرست خانوار و ۵۰۰ نفر نیز مددجو شامل معتادان، سالمندان، بیماران اعصاب و روان و ۸۵ کودک بد سرپرست و بی‌سرپرست هستند که در ۱۲ مرکز شبانه‌روزی تحت نظارت بهزیستی نگه‌داری می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید