وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

رسیدن سی میلیارد تومان کمک مردمی به دست مددجویان بهزیستی

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: مجموعا ۳۰ میلیارد تومان کمک‌های مردمی در مرحله اول پویش «ایران همدل» طی دهه اول محرم برای فرزندان بی‌سرپرست یا دارای سرپرست غیرموثر، سالمندان و افراد دارای معلولیت نگهداری شده در مراکز شبانه‌روزی اختصاص یافت.

وحیدقبادی دانا روز دوشنبه با بیان اینکه مردم از طریق شماره‌گیری #۱۴* می‌توانند در پویش ایران همدل شرکت کنند، افزود: پویش ایران همدل از عید غدیر آغاز شد و تا پایان ماه صفر ادامه خواهد داشت؛ مردم ایران در مرحله اول طی دهه اول محرم با مشارکت خود در این پویش، کمک‌های خود برای کمک رسانی به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد را آغاز کردند. این کمک‌ها  برای هزینه‌های معیشتی و تهیه اقلام و نوشت افزار و وسایل کمک آموزشی و همچنین اقلام بهداشتی جهت پیشگیری از کرونا و درمان آن برای افراد دارای معلولیت نگهداری شده در مراکز توانبخشی بهزیستی و فرزندان بی سرپرست و بدسرپرست اختصاص پیدا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: امروز دوشنبه ۳۰ میلیارد تومان برای حدود ۵۱ هزار نفر از مددجویان، معلولان در مراکز شبانه روزی، سالمندان، بیماران روان مزمن، و افراد دارای معلولیت های جسمی، حرکتی و ذهنی که در مراکزی که از سوی مراکز غیردولتی و خیریه اداره می‌شوند، اختصاص یافت و یارانه‌ای با سرانه هر نفر ۵۰۰ هزار نفر روی کارت بانکی موسسات و خیریه جهت تهیه اقلام بهداشتی و وسایل پیشگیری از کووید ۱۹، شارژ شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: همچنین برای ۵۵۰ مرکز خیریه و غیردولتی که فرزندان دارای سرپرست غیرموثر را نگهداری می‌کنند، یارانه‌ای با سرانه هر نفر ۵۰۰ هزار تومان روی حساب بانکی خیریه ها واریز شد که ۸۵۰۰ نفر از فرزندان را نگهداری می‌کردند.

قبادی دانا گفت: در مجموع برای حدود ۶۰ هزار نفر که در مراکز به صورت شبانه روزی نگهداری می کنند، مجموعا ۳۰ میلیارد تومان اختصاص داده شد در مراحل بعدی نیز در پویش ایران همدل کمک های مردم به مددجویان اختصاص پیدا خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید