وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

حوزه زنان و خانواده و تعلق سه هزارو ۶۶۷ پرونده مددکاری بهزیستی به آن در زنجان

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان گفت: هم اکنون هشت هزارو ۳۱۸ پرونده مددکاری در این حوزه وجود دارد که از این تعداد سه هزارو ۶۶۷ پرونده مربوط به زنان و خانواده است و چهار هزارو ۳۵ خانوار نیز در این حوزه مستمری بگیر هستند که ۵۲ درصد کل پرونده‌ها را شامل می‌شود.

سلمان حسینی افزود: این معاونت مسوؤل ارائه و انجام برنامه های خدمات اجتماعی مانند قادرسازی (ارائه خدمات قادرسازی به افراد و گروه‌هایی که بنا به دلایل اقتصادی اجتماعی و تربیتی و فرهنگی از روال عادی زندگی بازمانده و در وضعیت اضطراری قراردارند) است.

وی اضافه کرد: اهداف این معاونت شامل توانمندسازی در جامعه تحت پوشش سازمان، توسعه ارائه خدمات سازمان به افراد در معرض آسیب، توسعه برنامه های تربیتی و پرورشی پیش از سن دبستان و توسعه خدمات بیمه ای برای افراد تحت پوشش است.

به گفته حسینی، افزایش کیفیت ارائه خدمات، گزارش پوشش جغرافیایی ارائه خدمات، افزایش حضور سازمان در سیاست گذاری های مرتبط با آیین و لوایح مرتبط، تقویت و توسعه فرهنگ فرزندخواندگی، تقویت حضور افراد تحت پوشش در برنامه های فرهنگی، علمی، ورزشی و هنری از دیگر اهداف این معاونت است.

وی اظهار داشت: در زمان حاضر یک‌هزارو ۶۶۳ دانش آموز و ۱۶۱ دانشجو تحت حمایت این معاونت هستند و مرکز اورژانس اجتماعی نیز در راستای شناسایی و کاهش آسیب های اجتماعی با حضور تیم کارشناسی و متخصص فعالیت می کند.

این مسؤول ادامه داد: سازمان بهزیستی کشور از مهمترین نهادهای حمایتی دولتی است که از طریق بودجه عمومی به افراد معلول و محروم جامعه کمک می کند.

حسینی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، سازمان بهزیستی کشور از ادغام سازمان‌های خیریه و حمایتی که در این بخش فعالیت می‌کردند، آغاز به کار کرد که از ادغام ۱۶ سازمان، نهاد، موسسه و انجمن تشکیل شد تا با اتخاذ تدابیر و ارائه خدمات و حمایت‌های غیربیمه‌ای با حفظ ارزش‌ها و کرامت والای انسانی و تکیه بر مشارکت‌های مردم و همکاری نزدیک سازمان‌های ذیربط، در جهت گسترش خدمات توانبخشی، حمایتی، بازپروری و پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی و کمک به تأمین حداقل نیازهای اساسی گروه‌های کم درآمد، اقدام  کند.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۱۹ درصد خانوارهای استان زنجان به تعداد ۲۸ هزار ۴۹۸ خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند که از این تعداد ۱۸ هزارو ۴۳۶ خانوار مستمری بگیر این اداره کل بوده و به عبارتی ۶۵ درصد مستمری بگیر بوده و ۳۵ درصد مابقی از سایر خدمات این سازمان بهره مند می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • خانه
  • اخبار خیریه ها
  • حوزه زنان و خانواده و تعلق سه هزارو ۶۶۷ پرونده مددکاری بهزیستی به آن در زنجان