وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

۴میلیارد و ۵۰۰ هزار ریال زکات در کاشان

مسعود خاندایی قمصری ظهر سه شنبه در نشست کارگروه ساماندهی زکات فطره شهرستان کاشان اظهار داشت: فعالیت هر کدامیک از مؤسسات خیریه نهادهای حمایتی برای جمع آوری زکات فطره باید با مجوز دبیرخانه شورای زکات شهرستان کاشان باشد.

وی با اشاره به برخی تبلیغات در فضای مجازی برای جمع آوری زکات فطره ابراز داشت: با دستور دادستانی کاشان و از طریق نیروی انتظامی با هرگونه فعالیت و یا تبلیغات برای جمع آوری زکات فطره حتی در فضای مجازی بدون مجوز شورای زکات شهرستان کاشان برخورد می‌شود.

رئیس کارگروه ساماندهی زکات فطره شهرستان کاشان با بیان اینکه لازم است تا در زمینه تبلیغات و اعلام شماره حساب در فضای مجازی برای دریافت زکات فطره فرهنگ سازی شود، تصریح کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین پلیس فتای نیروی انتظامی مسئول پیگیری و انجام اقدامات لازم در این زمینه هستند.

وی با اشاره به مشارکت خوب مردم کاشان در پرداخت زکات بیان داشت: در سال گذشته بیش از چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال زکات در سطح شهرستان کاشان جمع آوری شد.

خاندایی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در سطح شهرستان کاشان یادآور شد: پایگاه‌های جمع آوری زکات فطره در سطح شهرستان کاشان ملزم به رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی فردی و عمومی و استفاده از وسایل بهداشتی همچون ماسک و دستکش هستند.

وی یکی از ملزومات پایگاه‌های جمع آوری زکات فطره در سطح شهرستان را به حداقل رساندن تماس فیزیکی با اسکناس و استفاده از دستگاه کارت‌خوان دانست و تاکید کرد: این پایگاه‌ها در صورت عدم برگزاری نماز عید فطر در کاشان، در سطح میادین اصلی شهر و در در صورت باز بودن آرامستان های سطح شهرستان در این مکان‌ها استقرار می‌یابند.

رئیس کارگروه ساماندهی زکات فطره شهرستان کاشان استفاده از آرم شورای زکات به عنوان نشان رسمی را در پایگاه‌های جمع آوری زکات فطره در سطح شهرستان کاشان ضروری دانست و افزود: مراکز و مؤسسات خیریه متقاضی جمع آوری زکات فطره می‌بایست برای اخذ مجوز ابتدا از فرمانداری و یا اداره مربوطه معرفی نامه دریافت و به شورای زکات مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید