وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

ویندوز ۱۰ ایکس بر روی مک بوک و سرفیس گو

مایکروسافت مهرماه هم‌زمان با معرفی سرفیس نئو، ویندوز ۱۰ ایکس را هم رونمایی کرد. حال ردموندی‌ها امولاتور این سیستم‌عامل را دردسترس برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان قرار داده‌اند.

سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ ایکس هنوز به‌طوررسمی منتشر نشده است که خبر از نصب آن روی مک‌بوک و سرفیس گو می‌رسد. هفته‌ی گذشته، مایکروسافت امولاتور (شبیه‌ساز) ویندوز ۱۰ ایکس را منتشر کرد؛ اما کاربران از این فرصت استفاده کردند و ضمن استخراج سیستم‌عامل، توانستند آن را روی سخت‌افزار واقعی نصب کنند.

یکی از توسعه‌دهندگان ویدئویی منتشر کرده است که در آن نشان می‌دهد توانسته ویندوز ۱۰ ایکس را روی مک‌بوک نصب کند که ازقضا بسیار روان هم کار می‌کند. مایکروسافت ویندوز ۱۰ ایکس را برای اجرا روی دستگاه‌های مجهز به صفحه‌نمایش دوگانه طراحی کرده است؛ ولی مک‌بوک را به‌عنوان یک صفحه‌نمایش در نظر می‌گیرد و آن را به دو قسمت تقسیم می‌کند که در هر دو قسمت، امکان اجرای اَپ‌ را دارد و به‌نظر می‌رسد از قابلیت اجرا روی نمایشگرهای خارجی هم پشتیبانی می‌کند.

توسعه‌دهنده‌ای دیگر توانسته است ویندوز ۱۰ ایکس را روی سرفیس گو نصب کند؛ هرچند پشتیبانی از درایوها در آن چندان رضایت‌بخش نیست. راهنمای کامل برای نصب ویندوز ۱۰ ایکس روی سخت‌افزار واقعی وجود دارد؛ اما باید قبل از نصب با دستورهای Power Shell و پارتیشن‌بندی و سخت‌افزار آشنا باشید. بااین‌همه، بازهم توصیه‌ی ما این است که این کار را انجام ندهید و تا آمدن نسخه‌ی اصلی صبر کنید.

مایکروسافت در نظر دارد ویندوز ۱۰ ایکس را تا آخر سال برای دستگاه‌های دارای صفحه‌نمایش دوگانه عرضه کند که در ابتدا، همراه‌با سرفیس نئو عرضه خواهد شد. در‌حال‌حاضر، مایکروسافت این امولاتور را عرضه کرده است تا برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان بتوانند برنامه‌های خود را روی آن بیازمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.