وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

وداع با شکوه تهرانی ها با پیکر مقدس سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی

مراسم وداع تهرانی‌ها با پیکر پاک سپهبد شهید قاسم سلیمانی ساعت ۸ صبح امروز آغاز شد.

مردم تهران با شعار مرگ بر آمریکا مرگ بر اسرائیل و این همه لشگر آمده به عشق رهبر آمده در مراسم تشییع سردار شهید سلیمانی شرکت کرده‌اند.

این مراسم درحالی آغاز می‌شود که مردم عزادار تهران از ساعت‌های ابتدایی بامداد امروز در مسیرهای تعیین شده برای وداع با پیکر این سردار سرافراز حاضر شده بودند.

ایستگاه‌های صلواتی از ساعات اولیه بامداد با پخش گل و پوسترهای حاوی تصاویر سردار سلیمانی با مردم برای حضور در مراسم تشییع سپهبد سلیمانی همراهی کردند.

پس از اقامه نماز بر پیکر سپهبد سلیمانی در دانشگاه تهران توسط حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ، پیکر وی در میان خیل عظیم دوستدارانش از خیابان انقلاب تا میدان آزادی بدرقه می‌شود و سپس برای مراسم تشییع و تدفین به قم و سپس کرمان منتقل خواهد شد.

پیش از این پیکر شهدای این حمله تروریستی روز شنبه (۱۴ دی) به ترتیب در حرمین کاظمین (ع) و سپس در بغداد و بعد از آن در کربلای معلی در جوار حرم امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) و در نجف اشرف در جوار حرم امیرالمومنین (ع) تشییع شد. همچنین دیروز (یکشنبه ۱۵ دی) پیکر شهدا پس از ورود به ایران، ابتدا در اهواز و سپس در مشهد مقدس و در آستان قدس رضوی (ع) با حضور میلیونی مردم تشییع شد.

پس از تشییع و تکریم پیکر سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی توسط مردم تهران، پیکر این سردار مقاومت عصر امروز (دوشنبه ۱۶ دی) جهت وداع به قم منتقل و سپس جهت تدفین در روز سه‌شنبه (فردا ۱۷ دی) به زادگاهش کرمان منتقل می‌شود. همچنین بر اساس اعلام حشدالشعبی، پیکر ابومهدی المهندس پس انجام آزمایش DNA جهت تدفین در وادی‌السلام نجف به عراق منتقل خواهد شد.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی به همراه تعدادی از هم‌رزمانش در جبهه مقاومت اسلامی بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ در پی حمله تروریستی هوایی متجاوزان آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • خانه
  • اخبار
  • وداع با شکوه تهرانی ها با پیکر مقدس سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی