وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

بزرگترین حامی انجمن‌های خیریه اردبیل شورا و شهرداری بوده اند

ایسنا/اردبیل رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اردبیل گفت: شورا و شهرداری در این دو سال بیشترین حمایت را از موسسات و انجمن‌های خیریه داشته و هیچ مجموعه‌ای به این اندازه موفق نبوده است.

حبیب فتحی شامگاه چهارم دی ماه در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: در تعرفه سال ۹۸ بالغ بر ۷۵ درصد از بابت صدور پروانه اعمال تخفیف برای انجمن‌ها و موسسات خیریه در دستور کار قرار گرفته که گاه انتظار می‌رود این کمک‌ها تا ۱۰۰ درصد انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم از محل درآمدهای شهرداری که در حقیقت پول بیت‌المال است این تخفیف‌ها را تا ۱۰۰ درصد اعمال کنیم که به یقین این حرکت بدعتی نامناسب خواهد بود.

عضو شورای شهر اردبیل افزود: بالاتر از کمک نهادهای حمایتی و حتی حساب ۱۰۰ امام شهرداری و شورا به انجمن خیرین مسکن‌ساز استان کمک می‌کند در حالی که نام و نشان ما در هیچ جا قید نشده و حتی در افتتاح این پروژه‌ها دعوتی از اعضای شورای شهر نمی‌شود.
فتحی پیشنهاد کرد؛ تا براساس تعرفه سالجاری اعمال تخفیف تا ۷۵ درصد برای این انجمن انجام شود تا حداقل ۵۰ میلیون تومان رقم باقیمانده از طریق خیرین تامین و به حساب شهرداری واریز شود.

وی همه اعضای شورای شهر را کمک‌کار و موافق در راستای حمایت از محرومان توصیف و بیان کرد: همچنان شورا و شهرداری این کمک‌ها و پشتیبانی‌ها را به شکل منطقی انجام خواهد داد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اردبیل در مورد پروژه سرمایه‌گذاری خاتم نیز بیان کرد: پیشنهاد می‌کنیم تا این لایحه برای بررسی دقیق به کمیسیون ارجاع داده شود تا با بررسی ابعاد کامل این پروژه مشارکتی و نحوه تعامل شهردار با این سرمایه‌گذار تصمیم‌گیری منطقی انجام شود.

به گزارش ایسنا،فتحی گفت: ما به شدت سرمایه‌گذاران را حمایت می‌کنیم و بر این باوریم که شهرداری حتی با اعمال تخفیف در صدور پروانه این سرمایه‌گذاران را باید حمایت کند ولی اینکه ۴۸ میلیارد تومان آورده شهرداری از بابت پروانه ساخت این پروژه در راستای خرید واحدهای احداثی آن هم به قیمت روز هزینه شود باید تصمیم‌گیری درست و منطقی را انجام دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید