وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

آغاز به‌کار داروخانه بیماران کلیوی در زنجان

مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان گفت: کلینیک و داروخانه انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی زنجان با هدف دسترسی آسان‌تر این بیمارن به خدمات بهداشتی و درمانی در زنجان راه اندازی شد.

محمدرضا طهماسبی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با اقدامات انجام شده کلینیک فوق تخصصی و مهمانسرای انجمن خیریه کلیوی زنجان نیز با هدف خدمات رسانی به گروه‌های هدف با کمک خیران ۱۳ دی سال گذشته با حضور مسؤولان استانی و کشوری افتتاح شد.

وی اضافه کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در راه اندازی کلینیک و درمانگاه انجمن کلیوی، آماده سازی و تجهیز پزشکی و عقد قرارداد با بیمه ها در انجمن کلیوی وقفه ایجاد شده بود که این کلینیک و داروخانه فعالیت خود را از دوم تیرماه جاری آغاز کرد و در زمان حاضر نیز آماده خدمات رسانی به بیماران و عموم شهروندان زنجانی است.

این مسؤول ادامه داد: بر این مبنا، داروخانه انجمن کلیوی نیز با مجوز رسمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان در کنار ارائه داروهای آزاد، داروهای تخصصی بیماران خاص نیز را به بیماران کلیوی ارایه خواهد داد.

وی ابراز امیدواری کرد، هرچه زودتر تمامی خدمات بیماران کلیوی در این مجموعه تجمیع شود تا بیماران به راحتی تمامی مراحل درمان خود را بدون نوبت و رایگان دریافت کنند.

طهماسبی افزود: درمانگاه و کلینیک انجمن کلیوی با حضور پزشکان مجرب و خدمات پرستاری با معرفی مددکاری انجمن برای بیماران نیازمند کلیوی بدون نوبت، رایگان و با تعرفه خیریه برای عموم مردم، از ساعت هشت تا ۲۴ آماده خدمت رسانی به شهروندان است.

وی اظهار داشت: در زمان حاضر ۱۸۰ بیمار در سه شیفت، از سوی ۳۰ دستگاه به مدت چهار ساعت که بیشترین آنان را بیماران دیالیزی بیمارستان ولی عصر(عج) تشکیل می‌دهند، خدمات لازم را دریافت می کنند.

مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان ادامه داد: در این راستا، مراقبت‌های بهداشتی با غربالگری خاص از طریق کمک‌های مردمی در تعامل با دانشگاه علوم پزشکی خوب انجام گرفته و به رغم اینکه بیماران خاص بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری کرونا هستند، خوشبختانه تاکنون موردی از ابتلا گزارش نشده است.

وی یادآوری کرد: بخش دیالیز انجمن خیریه کلیوی خیرساز بوده و با تکنولوژی به‌روز و استاندارد با ۳۰ تخت دیالیز، خدمات لازم را ارایه می‌کند.

بر اساس آخرین آمار ارایه شده، در زمان حاضر یک هزار و ۸۵۰ بیمار در این انجمن پرونده تشکیل داده اند که با اقدامات انجام گرفته از قبیل پیوند کلیه و مراقبت لازم یک هزار و ۴۰۰ بیمار با استفاده از کمک های مردمی و خیران از پوشش انجمن خارج شده اند که اغلب آنان را افراد جوان و فعال جامعه تشکیل می دهند.

انجمن خیریه بیماران کلیوی استان زنجان از سال ۶۳ با پوشش پنج بیمار دیالیزی فعالیت خود را آغاز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.