وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

بازگرداندن دانش آموزان جامانده از تحصیل به سیستم آموزشی

در راستای اجرای طرح پوشش تحصیلی دانش آموزان بازمانده از تحصیل از طریق آموزش الکترونیکی و از راه دور با عنوان آشتی با آموزش(آبا) سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی، تفاهم نامه ای در این راستا با یکی از مؤسسات خیریه منعقد کرد.
به گزارش ایلنا، در راستای اجرای طرح پوشش تحصیلی دانش آموزان بازمانده از تحصیل از طریق آموزش الکترونیکی و از راه دور، جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری بین سازمان مدارس غیردولتی با موسسه دارالاکرام حضرت ابوالفضل (ع) با امضای مجتبی زینی وند، رئیس سازمان و میراحمدی زاده مدیرعامل موسسه برگزار شد.
موضوع تفاهم نامه، همکاری در راستای اجرای مفاد طرح آشتی با آموزش (آبا) به منظور پوشش تحصیلی افراد لازم التعلیم بازمانده از تحصیل در دوره اول و دوم متوسطه و زمینه سازی ایجاد فرصت های برابر آموزشی و عنداللزوم کمک به آموزش دانش آموزان مناطق کمتر توسعه یافته، روستایی، حاشیه شهرها، عشایرکوچ نشین و مناطق مرزی است.
در این تفاهم نامه آمده است؛ اجرای این طرح با استفاده از ظرفیت های نهادها و مؤسسات بومی و محلی از طریق مدارس آموزش از راه دور مجری با برگزاری کلاس ها به شیوه حضوری، نیمه حضوری و غیرحضوری با استفاده فن آوری های نوین و تجهیزات آموزش های الکترونیکی از قبیل تلویزیون لب تاپ و تبلت و … با قابلیت اجرای برنامه های اندروید در هرکلاس، برای دانش آموزان هدف خواهد بود و وظایف هر یک از طرفین نیز در آن آمده است.
گفتنی است، این طرح به دو علت توجه به افزایش نرخ پوشش تحصیلی دانش آموزان و همچنین بهره گیری از فن آوری نوین با استفاده از آموزش های الکترونیکی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.