وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

مازندران دارای ۷۲۰ عالم واقف است

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با اشاره به اینکه این استان بیشترین تعداد عالمان واقف را در سطح کشور دارد ، گفت : ۷۲۰ واقف استان از علما می باشند.

ه گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی در دیدار با طلاب و فضلای حوزه علمیه افزود: حوزه‌های علمیه و طلاب نقش پررنگی در ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف و خصوصا آموزه‌های دینی دارند.

وی ادامه داد : پارسال یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای کمک به ۲۹ حوزه علمیه شامل یکهزار و ۷۱۲ طلبه که اسکان شبانه دارند از سوی اوقاف مازندران پرداخت شد .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه مازندران بیشترین واقف عالم را در سطح کشور دارد، گفت : به عنوان نمونه پارسال یکی از علمای استان بیش از ۲ هزار متر باغ خود را در شهرستان ساری وقف کرد .

وی اظهار داشت : در مازندران بیش از ۶۰۰ رقبه برای حوزه‌های علمیه وجود دارد که احیای موقوفات مربوط به حوزه‌های علمیه با حمایت نماینده ولی فقیه در مازندران و دستگاه قضا انجام می‌شود.

حیدری از وجود یکهزار و ۳۶۲ امامزاده در مازندران به عنوان بخشی از ظرفیت های استان نام برد و گفت : بیش از ۲۰۰ پروژه که مربوط به امامزادگان استان است با وجود تمام مشکلات و با کمک خیران و مردم در حال ساخت و ساز است.

وی با اشاره به توزیع ۱۲ هزار سبد کالا توسط اوقاف از محل موقوفات بین نیازمندان استان، ادامه داد: در بخش کرونا اوقاف جزء نهادهای برتر در استان در حوزه خدمات‌رسانی بود و اقدامات اثرگذاری را در ایام کرونا در بیمارستان ها و مراکز درمانی داشته است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه با حضور طلاب در اوقاف، کارها به سمت و سوی اجرای نیت رفته است، گفت : بسیاری از موقوفات مازندران در کشور شاخص است و اجرای نیات مهمی صورت می گیرد.

طبق آمار اوقاف و امور خیریه استان مازندران تاکنون یک هزار و ۳۶۲ امامزاده و بیشتر از ۱۴هزار موقوفه در قالب بیش از ۲۰۷ هزار رقبه در استان ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید