وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

توزیع گوشت مرغ بین اعضای نیازمند کانون‌های مساجد کردستان

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان از توزیع ۶۲۵ کیلوگرم گوشت مرغ در قالب برگزاری رزمایش همدلی و کمک مومنانه بین اعضای نیازمند عضو کانون مساجد استان خبر داد.

کامل گلباغی روز چهارشنبه در حاشیه مراسم توزیع بسته معیشتی بین اعضای نیازمند کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اظهار داشت: این اقدام به منظور همدلی و احسان به خانواده‌های نیازمند با مشارکت موسسه خیریه حضرت خدیجه(س) و رادیو معارف قم انجام شده است.

وی اضافه کرد: این بسته ها در قالب ۶۲۵ کیلوگرم گوشت مرغ به ارزش ۱۰۰ میلیون ریال تهیه شده و در بین ۲۳۴ نفر از اعضای این کانون ها در سطح استان توزیع می‌شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان افزود: کمک و احسان به خانواده های نیازمند از اموری است که در جامعه اسلامی از ارزش والایی برخوردار بوده و همواره این مهم در مناسبت‌های مختلف و اعیاد با هدف دستگیری از نیازمند توسط مومنین انجام می‌شود.

گلباغی یادآور شد: تعداد زیادی از کانون‌های مساجد استان نیز در طول چند ماه گذشته با کمک خیرین اقدام به توزیع بسته‌های معیشتی و لوام بهداشتی در بین خانواده‌های نیازمند کردند و امروز این کمک و همدلی در راستای همان احسان و کمک مومنانه است.

وی با بیان اینکه ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان آماده همکاری با موسسات خیریه در راستای توزیع کمک‌های مومنانه در بین اعضای نیارمند و خانواده‌های محروم است، گفت: ۶۰۰ کانون فرهنگی و هنری در سطح مساجد استان فعالیت دارند و از این تعداد بیش از ۳۵۰ کانون در روستاهای استان واقع شدند که می‌توان از این ظرفیت در راستای  کمک به خانواده‌های مستمند و دستگیری از آنها بهره گرفت.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان تاکید کرد: ترویج سنت حسنه احسان و همدلی یکی از کارکردهای مساجد است که از صدر اسلام تا کنون همواره در مساجد دارای جایگاه ویژه‌ای بوده و امروز هم باید با همکاری خیران این سنت را بیش از پیش رواج دهیم تا در جامعه هیچ دست نیازمندی بسوی کسی دراز نشود.

دیدگاهتان را بنویسید