وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

کلاه‌برداری از عواطف مردم در ایام محرم

رئیس پلیس فتای استان زنجان گفت: مجرمان سایبری در هر مناسبتی به دنبال سوءاستفاده از کاربران فضای مجازی هستند.

سرهنگ محمدعلی آدینه‌لو با اشاره به فرا رسیدن ایام محرم و سوگواری اباعبدالله الحسین (ع)، اظهار کرد: با توجه به فرا رسیدن ایام محرم، افراد سودجو با سوءاستفاده از عواطف و احساسات مذهبی مردم با بهانه جمع‌آوری کمک‌های مالی برای نیازمندان، از جمله بیماران کرونایی یا ایجاد شبهه در دادن نذری به تکایا و هیئت‌های مذهبی، اقدام به کلاه‌برداری می‌کنند.

وی با بیان اینکه امکان دارد تبلیغات گسترده‌ای توسط افراد سودجو در خصوص جمع‌آوری نذورات صورت گیرد، افزود: شهروندان زنجانی هرگونه واریز وجه مربوط به نذورات را به شماره حساب هیئت‌های مذهبی و مؤسسات خیریه استانی واریز کرده و برای جلوگیری از سرقت اطلاعات کارت‌های بانکی از مراجعه به لینک‌های پرداخت درگاه بانکی منتشر شده در فضای مجازی خودداری کنند.

این مسئول در رابطه با ایجاد گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی با عنوان «نذری‌یاب» در سال‌های گذشته، تصریح کرد: این افراد با درج مطالب کذب باعث ازدحام مردم و موجبات آزار و اذیت شهروندان را فراهم می‌کردند که ضمن شناسایی آن‌ها برخورد قانونی صورت گرفت.

رئیس پلیس فتای استان زنجان، خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک، موضوع را از طریق ۱۱۰ یا وب‌‍سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید