وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

جبران هزینه های دولت در بخش درمان توسط خیریه ها

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا آشناگر بعدازظهر پنج‌شنبه در دیدار با هیئت‌امنای بنیاد خیریه نیکوکاران راه آسمان به میزبانی دفتر خود بابیان اینکه بی‌شک اگر خیران در حوزه سلامت ورود کنند، باری از دوش دولت برداشته می‌شود، ابراز داشت: خدمات بنیاد راه آسمان و خیریه‌هایی نظیر این موارد هزینه‌های بعدی دولت را در حوزه درمان و پیشگیری از بیماری‌ها جبران می‌کند.

وی بابیان اینکه معتقدیم برای پیشبرد برنامه‌های خیران نباید پولی در قبال تأمین زمین و غیره اخذ شود، افزود: اما برخی ضوابط و مقررات اجازه این کار را نمی‌دهد و چاره‌ای جز این نیست اما باید کوشید تا راهکاری برای این مسائل تدبیر شود.

استاندار سمنان بابیان اینکه به‌منظور پیگیری امور عام‌المنفعه این بنیاد در سطح استان مکاتبه‌ای با رئیس‌جمهور خواهم داشت، ابراز داشت: باید کوشید تا با پیگیری‌های لازم کارها زودتر به نتیجه مطلوب برسد و از سویی در مقابل نیز می‌بایست برای جلب اعتماد عمومی، حضور خیران و صنعتگران در انجام امور خیر تلاش شود.

آشناگر بابیان اینکه ایجاد چنین مراکزی، موجب کاهش هزینه‌های بیماران سرطانی می‌شود، تصریح کرد: امروز باید کوشید تا بیماران غیر از رنج و درد بیماری با مشکلات دیگر مواجه نباشند که حضور بنیاد راه آسمان و خیران در این راه پشتوانه گرمی برای بیماران خواهد بود.

وی افزود: دست‌اندرکاران این مجموعه اگر می‌خواهند اهداف و برنامه‌هایشان در مدت‌زمان کمتری تحقق یابد، باید به تبعیت از استان‌های دیگر و تجربیات موفق مراکز خیریه دیگر، برنامه‌های خود را بر اساس توانمندی خیران و مردم و نه مساعدت‌ها و حمایت‌های دولتی پایه‌ریزی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.