وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

رفع مشکل زمین بهزیستی قائن

استاندار خراسان‌جنوبی شنبه شب در راستای آشنایی با شرایط و وضعیت مراکز تحت حمایت بهزیستی استان از خانه فرزندان امام علی (ع) در شهر بیرجند، خانه سالمندان گوهر، مرکز نگهداری معلولان ذهنی نشاط، مرکز فرزندان احسان آسمانی و مرکز فرزندان امید فردا در قاین بازدید و از نزدیک با جامعه هدف بهزیستی در این مراکز دیدار و در جریان مشکلات آنها قرار گرفت.

محمدصادق معتمدیان پس از بازدید از مرکز فرزندان امام علی (ع) و دلجویی از فرزندان بی سرپرست در این مجموعه در خصوص رسیدگی‌های لازم در این مرکز و سایر مراکز ۲۴ گانه نگهداری فرزندان بی سرپرست استان (یک شیرخوارگاه بصورت دولتی، و ۲۳ مرکز شبه خانواده به صورت غیر دولتی در استان با نظارت و حمایت بهزیستی فعالیت دارند) دستورات لازم را صادر کرد.

شیخانی معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان‌جنوبی در این بازدید اظهار کرد: در این مرکز فرزندان پسر ۶تا ۱۲ و ۱۲ تا ۱۸ سال نگهداری می‌شوند.

وی افزود: هم اکنون ۲۷۲ فرزند دختر و پسر در ۲۳ مرکز شبه خانواده به‌همراه یک شیرخوارگاه دولتی در مرکز استان وظیفه نگهداری و سرپرستی فرزندان بی سرپرست و بد سرپرست را از بدو تولد تا ۱۸ سالگی برعهده دارند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان‌جنوبی افزود: بهزیستی علاوه بر نظارت‌های دقیق ماهیانه مبلغی بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان برای نگهداری هر کودک یارانه پرداخت می‌کند و بقیه هزینه‌ها را مراکز به صورت خیریه و با کمک‌های مردمی و خیران محترم تأمین می‌کنند.

گفتنی است استاندار خراسان جنوبی به همراه مدیرکل و معاون پشتیبانی بهزیستی استان و جمعی از مسئولان شهرستان قائنات از مؤسسه خیریه احسان آسمانی (مرکز شبه خانواده نگهداری فرزندان) در قاین که تحت نظارت بهزیستی استان است نیز بازدید کرد که در این مرکز ۱۲ فرزند پسر بی سرپرست و بدسرپرست ۶ تا ۱۲ ساله را نگهداری می‌شوند.

معتمدیان در این بازدید علاوه بر کمک ریالی به فرزندان و مربیان مرکز، مبلغی را برای ساخت ساختمان آن هم اختصاص داد.

بازدید از مرکز سالمندان گوهر از دیگر برنامه‌های استاندار در سفر به قاین بود که علاوه بر کمک‌های نقدی به هر یک از سالمندان و مربیان آنها مقرر شد مبلغی هم برای تعمیر و تجهیز مرکز اختصاص یابد.

مساعدت به تغییر کاربری زمین اختصاصی به این مؤسسه جهت ساخت ساختمان از سوی فرمانداری، اداره کل راه و شهرسازی استان و شهرستان و پیگیری تغییر کاربری ساختمان واگذار شده به مؤسسه از سوی اداره کل راه، فرمانداری و ادارات برق، گاز و آب از دیگر مصوبات استاندار در بازدید از این مرکز بود.

معتمدیان هم چنین در بازدید از مرکز فرزندان امید فردا و مرکز نگهداری معلولین ذهنی نشاط در این شهرستان علاوه بر کمک ریالی قول مساعد حل مشکلات آنها را داد.

اختصاص ۱۰ هزار ماسک و دستکش به بهزیستی استان برای توزیع بین مراکز تابعه خود و اختصاص هزار لیتر محلول ضد عفونی دست و محیط به این مراکز از دیگر مصوبات سفر یکروزه استاندار به قائن بود.

زمین‌های مربوط به مراکز سالمندان گوهر قاین، مرکز شبه خانواده (خانه فرزندان) امید فردا و احسان آسمانی که چندین سال مشکل کاربری زمین جهت ساخت مرکز داشتند با دستور ویژه استاندار در این سفر رفع شد و مقرر شد شهرداری پروانه ساخت را صادر کند.

همچنین در راستای رفع مشکلات معیشتی و مواد غذایی مصرفی مراکز نگهداری فرزندان بی سرپرست، استاندار دستور تأمین برنج، قند و مقداری گوشت برای دو مرکز مورد بازدید در قاین، مراکز خانه‌های فرزندان امام علی در بیرجند و سایر مرکز شبه خانواده سطح استان به تعداد ۲۴ مرکز را صادر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.