وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

خانه عروسک ، پایگاه مبارزه با کرونا

موسسه فرهنگی «خانه عروسک» در روزهای کرونایی به محل گردآوری و توزیع تجهیزات مبارزه علیه کرونا تبدیل شده است.

 «خانه عروسک» که قرار بود در اسفندماه سال گذشته اولین جشنواره بین‌المللی عروسکی یزد را رقم زند با شیوع بیماری کرونا ضمن تعلیق این رویداد فرهنگی اقدام به همکاری با دیگر فعالان حوزه مبارزه با بیماری کرونا کرده است.

این مؤسسه فرهنگی با حضور چهره‌هایی چون مرضیه برومند و رخشان بنی‌اعتماد به پویش «یاران درمانگر ایران» پیوسته است.

در دلنوشته‌ای که «خانه عروسک» در فضای مجازی منتشر کرده درباره این تغییر رویکرد نوشته است: «قرار بود نهم اسفندماه، اولین جشنواره بین‌المللی عروسکی یزد با همکاری «خانه عروسک» طی مراسم زیبا و با شکوهی برگزار بشه که ناگهان جناب کرونا بی‌دعوت تشریف آوردن و همه چیز به هم ریخت. دست از پا درازتر برگشتیم تهران و به خونه‌هامون پناه بردیم، ساختمان «خانه عروسک» یه مرتبه سوت و کور شد، عروسک‌ها تنها شدن و محمدآقا سرایدار افغانستانیِ ما که دلش رو برای سفر یزد صابون زده بود، کنار عروسک‌ها زانوی غم بغل کرد. پویش درمانگران ایران (یادا) که شکل گرفت، «خانه عروسک» شد محل گردآوری و توزیع تجهیزات و بنفشه بدیعی که قرار بود دبیر جشنواره یزد باشه، با همکاری بیش از پنجاه نفر از هنرمندان عروسکی شروع کردن به تولید شیلدهای محافظتی و با تولید پنجاه‌ هزار شیلد، کاری کردن کارستان! طی یک ماهی که پشت سر گذاشتیم با کمک شما تونستیم بخشی از نیاز جامعه درمانی کشور رو به ویژه در شهرهای محروم برطرف کنیم اما متاسفانه انگار ماجرا ادامه داره و باز هم به کمک و همراهی شما نیاز داریم.»

«خانه عروسک» برای تداوم فعالیت‌های مردمی خود ضمن معرفی راه‌های ارتباط با مرضیه برومند (marzieh.baroumand@gmail.com) و رخشان بنی‌اعتماد (rbanietemad@gmail.com) از همیاران «خانه عروسک» خواسته است کمک‌های خود را به «خیریه یاران برکت مهر» واریز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.