وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

۶۵ هزار لیتر مایع ضدعفونی کننده در ایلام

قاسم سلیمانی روزسه شنبه در ویدئوکنفرانسی با رئیس جمهور و ستاد ملی مبارزه با کرونا عنوان کرد: در حال حاضر ۶۵۰ تخت برای بستری بیماران احتمالی در استان پیش بینی و مهیا شده است.

استاندار ایلام افزود: طرح غربالگری همزمان با کشور در ایلام راه اندازی شده است و تاکنون ۷۰ درصد مردم در این سامانه ثبت نام کرده و وضعیت عمومی سلامت آنها از طریق خوداظهاری بررسی و بلافاصله مراقب پزشکی شرایط آنها را بررسی و در صورت نیاز و برای معاینات پزشکی بیشتر به مراکز پیش بینی شده ارجاع داده می‌شوند.

سلیمانی دشتکی تاکید کرد: همچنین سامانه دومی نیز برای تحویل کالاهای مورد نیاز بهداشتی و درمانی پیشگیری از ویروس کرونا همچون دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی طراحی شده است چراکه پیش از این بدلیل احتکار در تامین این مواد با مشکل روبرو بودیم.

وی یادآور شد: این سامانه به همه خانواده‌ها و داروخانه‌ها متصل و ضمن جمع بندی، کالاهای مورد نیاز آنها را حتی به صورت پست در اختیار شهروندان قرار می‌دهد و در این طرح اولویت با افراد مشکوک و بیمار است تا با قیمت تمام شده و با هدف جلوگیری از احتکار و چند بار خرید توزیع شود.

استاندار ایلام اضافه کرد: تاکنون یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از طریق خیرین و موسسه‌های خیریه کمک نقدی به منظور مقابله با ویروس کرونا جذب شده است.

سلیمانی دشتکی با اشاره به تغییر خط برخی واحدهای تولیدی استان برای تامین مواد مورد نیاز مقابله با ویروس کرونا گفت: تاکنون ۳۲۱ هزار و ۵۰۰ عدد ماسک، ۶ هزار عدد گان مورد نیاز در مراکز پزشکی، ۱۲ هزار دست لباس حفاظتی، ۲۵ هزار عدد پد الکلی و ۶۵ هزار لیتر مواد ضدعفونی تولید و در اختیار معاونت غذا و دارو استان قرار گرفته است.

وی در خصوص ساعت فعالیت کارکنان ادارات در سال جدید و پس از پایان تعطیلات نوروز گفت: بر اساس تصمیمات گرفته شده تا ۱۵ فروردین ماه ۹۸ یک سوم کارکنان برای رفع نیازها و پاسخ به ارباب رجوع در محل کار حضور یافته و مابقی یا به شکل دورکاری فعالیت یا از مرخصی استحقاقی استفاده می‌کنند و مدیران موظف هستند با شیفت بندی زمینه اجرای این برنامه را فراهم کنند.

دیدگاهتان را بنویسید