وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

بازداشت موسس و دو عضو خیریه امام علی(ع)

شارمین میمندی‌نژاد موسس جمعیت امام علی(ع)، مرتضی کی منش و کتایون افرازه دو عضو دیگر این موسسه خیریه بازداشت شدند.

براساس گزارش‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، جمعیت امداد دانشجویی-مردمی امام علی(ع) از بازداشت موسس و دو نفر از اعضای این موسسه خبر داده است.

به گفته منابع خبری، شارمین میمندی‌نژاد موسس جمعیت امام علی(ع)، مرتضی کی منش مسئول رسانه‌ای و کتایون افرازه بازرس علی‌البدل این موسسه خیریه بازداشت شدند.

برخی منابع خبری نیز از پلمب شدن دفتر مرکزی این جمعیت خبر داده است. سایت جمعیت امام علی هم از دسترس خارج شده است.

ادعای هماهنگ دو خبرگزاری اصولگرا

در حالی که هنوز مقامات قضایی توضیحی درباره علت بازداشت اعضای خیریه امام (ع) ارائه نکرده‌اند، خبرگزاری اصولگرای تسنیم، به نقل از یک منبع آگاه مدعی شد: فردی به نام ش. م در سال‌های اخیر با تشکیل موسسه‌ای خیریه و در پوشش اقدامات عام‌المنفعه اقدام به شبکه‌سازی برای نفوذ در سطوح مختلف افکارعمومی کرده است. وی و عوامل مرتبط با او با سوء استفاده از عناوین مقدس در سایه اجرای برنامه های شبه فرهنگی- اجتماعی به ترویج فرهنگ التقاطی پرداخته‌اند. این فرد همراه با عوامل خود،‌ در طول سال‌های فعالیت موسسه مذکور علاوه بر همراهی با مراکز ضد ایرانی به طرح ادعاهایی مانند مبارزه با تبعیض و همچنین مباحث حقوق‌بشری و مبارزه با فقر و معضلات اجتماعی پرداخته و با هدف تحت فشار قرار دادن کشور و ملت ایران اقدامات گسترده ای را علیه جامعه ی ایرانی رقم زده است. همچنین عناصر اصلی این موسسه علاوه بر توهین به مقدسات و ترویج تفکرات انحرافی ضد دینی با رسانه های معاند، بیگانه همکاری داشته و به ترویج ابتذال درون گروهی پرداخته‌اند.گفتنی است که فعالیت های این افراد هیچ ارتباطی با برنامه های جاری و خیرخواهانه موسسه مذکور نداشته است.

نکته جالب دیگر اینکه خبرگزاری اصولگرای فارس نیز همین خبر را منتشر و نوشته است:  شب گذشته بود که خبری در برخی از رسانه ها منتشر شد مبنی بر بازداشت شارمین میمندی نژاد مدیرعامل جمعیت خیریه امام علی(ع). پیگیری های فارس، حکایت از صحت این خبر داشته و مشخص شده است که این فرد در پوشش اقدامات عام‌المنفعه با مراکز ضد ایرانی همکاری داشته است. براساس اطلاعات به دست آمده عناصر اصلی این موسسه علاوه بر توهین به مقدسات و ترویج تفکرات انحرافی ضد دینی با رسانه‌های معاند و بیگانه همکاری داشته اند. این در حالی است که دو نفر دیگر از اعضای این موسسه نیز بازداشت شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید