وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

موسسات خیریه بیشترین تعداد حامیان ایتام

موسسات خیریه در کهگیلویه وبویراحمددر چند سال اخیر حامی بیش از یک هزار یتیم شده اند.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه وبویراحمد، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) این استان با اشاره به هفته اکرام ایتام گفت: بیشتر ایتام در استان حامی دارند و تعداد کمی هستند که بدون حامی هستند.
قباد مبشری افزود: موسسات خیریه ای هستند که در یکی دو سال اخیر حامی بیش از یک هزار یتیم شده اند، وموسساتی هم هستند که بیش از ۲۰۰ یا ۳۰۰ نفر را تحت پوشش قرار داده اند که به لحاظ حامی یابی رشد خوبی را در استان شاهد هستیم.
وی با بیان اینکه موسسات خیریه به کمیته امداد مراجعه و کودکان یتیم را مورد حمایت قرار می دهند ادامه داد: حتی در خارج از کشور حامیانی داریم که به ما مراجعه می کنند و سرپرستی ایتام کهگیلویه وبویراحمد را بر عهده می گیرند.
مبشری سرانه پرداختی ایتام را ۲۲۴ هزار تومان عنوان کرد و گفت: ۴۲ هزار خانوار (۱۲۰ هزار نفر) زیر پوشش این نهادهستند.
مدیرکل کمیته امداد استان اضافه کرد: این نهاد حمایتی در سال گذشته ۱۰۰ میلیارد تومان به مددجویان مستمری پرداخت کرد که این مبلغ جدای از کمک هزینه جهیزیه، پرداخت کمک هزینه دانش آموزی و دانشجویی است.
مبشری افزود: کمیته امداد حضرت امام(ره) کهگیلویه و بویراحمد ۱۳ هزار خانواده را تحت حمایت یکسال قرار داده تا با تسهیلات اشتغال زائی از چرخه حمایت خارج شوند.
وی ادامه داد: در حوزه مددجویی ماهانه ۱۲ میلیارد تومان مستمری به افراد زیر پوشش پرداخت می کنیم که این تفاوت آماری به دلیل افزایش مستمری افراد بوده است.
مبشری گفت: با وجود حمایت های کمیته امداد نیازمند مشارکت خیران هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.