وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

کلاهبرداری با ترفند کمک به سیل زدگان

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا ؛ سرهنگ رامین پاشایی ضمن هشدار به هموطنان درباره کلاهبرداری افراد سودجود به بهانه کمک به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: افراد سودجو در پوشش کمکهای مالی به سیل زدگان استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان با ایجاد صفحات جعلی در شبکه های اجتماعی با عناوین فریبنده و وابسته به موسسات خیریه، قراردادن شماره حساب و نشانی جعلی، سعی در جلب اعتماد و کلاهبرداری از مردم را دارند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ادامه داد: هموطنان برای هرگونه واریز کمکهای مالی خود به سیل زدگان استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان، فقط از طریق ارگانهای ذی صلاح اقدام کرده و از پرداختهای اینترنتی در اینگونه صفحات خودداری کنند.

وی افزود: کاربران به ویژه در فضای اینستاگرام چنانچه قصد کمک انسان دوستانه را دارند به صفحه های معتبر مراجعه کنند تا گرفتار این کلاهبرداران نشوند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متاسفانه افرادسودجو با جلب اعتماد مردم درفضای مجازی و دریافت مبالغی به عنوان کمک به سیل زدگان ضمن دسترسی غیرمجاز به حساب کاربران، نسبت به برداشت آن اقدام می کنند.

پاشایی از شهروندان خواست هرگونه موارد مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش خدمات الکترونیکی، لینک ثبت گزارشهای مردمی اطلاع دهند.

برای مشاهده اسامی موسسات خیریه مجاز برای دریافت کمک های مردمی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید