وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

کمک های مردمی برای مهار کرونا به مرز ۹۲۰ میلیارد ریال رسید

وحید سلیمی معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، درباره آخرین اقدامات سازمان داوطلبان در خصوص پیشگیری از کرونا گفت: هلال احمر و داوطلبان این جمعیت از ابتدای شروع کرونا با انجام اقدامات متعدد برای مقابله با کرونا و کمک به هموطنان نیازمند وارد میدان شدند.

وی با اشاره بر جمع آوری ۳۲۰ میلیارد ریال کمک‌های نقدی مردم برای مهار کرونا اظهار داشت: به علاوه ارزش کمک‌های غیر نقدی مردمی نیز به رقم ۶۰۶ میلیارد ریال رسیده که مجموع این مبالغ حدود ۹۲۰ میلیارد ریال است.

معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان با بیان اینکه تا دوم خرداد ماه سال جاری قریب به ۲۱۱ هزار و ۸۰۰ بسته بهداشتی میان اقشار آسیب پذیر توزیع شده است، بیان کرد: تا این تاریخ ۲۰۰ هزار بسته حمایتی و معیشتی نیز میان خانوارهای متاثر از کرونا توزیع شده است. به علاوه ۵۰۰ هزار بسته بهداشتی نیز از محل کمک‌های نقدی مردمی و با همکاری وزارت بهداشت میان بیماران خاص توزیع شده است.

سلیمی با اشاره بر برپایی ۹۶۰ کارگاه تولید ماسک و اقلام بهداشتی، افزود: تاکنون بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار ماسک، بیش از ۱۴۷ هزار جفت دستکش، ۸۰ هزار لباس سرهمی مخصوص کارکنان مراکز درمانی توسط داوطلبان خانه‌های هلال تولید و توزیع شده است.

وی با تشریح جزئیات گندزدایی از معابر عمومی توسط داوطلبان این سازمان، عنوان کرد: تاکنون ۱۷ هزار و ۲۲۰ معبر و خیابان به مسافت ۹۲ هزار کیلومتر، قریب به ۴۹ هزار وسیله نقلیه شخصی و عمومی، ۹۶ گرمخانه، ۴۳ زندان، ۳ هزار و ۵۷۱ مسجد، بیش از هزار همراه سرا و ۵۲ هزار و ۴۴۰ مکان دیگر ضدعفونی و گندزدایی شده است.

معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان ادامه داد: تاکنون ۵۷۹ پزشک و پیراپزشک داوطلب در ۶۷ نقاهتگاه برپاشده به ارائه ۵۶ هزار و ۹۰۰ نفر ساعت خدمات درمانی پرداخته‌اند.

سلیمی با اشاره بر پوشش بیش از هزار و ۳۰۰ منطقه حاشیه نشین و کم برخوردار تصریح کرد: با کمک داوطلبان و نیروهای جمعیت هلال احمر طرح‌های پیشگیری از کرونا در این مناطق اجرا شده تا شاهد افزایش شمار مبتلایان در این مناطق نباشیم.

وی ادامه داد: سازمان داوطلبان به منظور آگاه سازی و دعوت از عموم مردم برای مشارکت در برنامه‌های هلال احمر در خصوص ویروس کرونا، به ارسال بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ پیامک و تهیه و توزیع ۶۲۸ هزار بروشور اقدام کرده است.

معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان با بیان اینکه تاکنون برای ۴۶ تشکل مردم نهاد برای پشتیبانی در بیمارستان‌ها و انجام امور خیریه مجوز صادر شده است، ابراز داشت: در این میان ۵۷۹ تشکل و ۱۳۰ بنگاه اقتصادی در اجرای برنامه‌های سازمان داوطلبان در زمینه مهار کرونا مشارکت داشته‌اند.

سلیمی در پایان با اشاره بر همکاری هزار خانه هلال در سراسر کشور برای جمع آوری کمک‌های مردمی، خاطرنشان کرد: تاکنون ۷۲ هزار و ۷۰۰ داوطلب این سازمان به میزان ۹۶۶ ساعت فعالیت داوطلبانه انجام داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.