وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

۱۰۰ دست لباس فرم توسط اداره کل اوقاف توزیع شد

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، احمد لطفی  در نشست با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر بیان کرد: شش هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز بی‌بضاعت تحت‌حمایت این نهاد است که با توجه به شروع سال تحصیلی جدید نیاز به تامین لوازم موردنیاز تحصیل را دارند.

او با تاکید بر کیفی‌سازی ارائه خدمات تحصیلی به دانش‌آموزان بی‌بضاعت استان بوشهر افزود: بنا داریم با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های خصوصی و دولتی، بسته‌های تحصیلی به میزان ۳۰۰ هزار تومان برای هر دانش‌آموز نیازمند در نظر بگیریم و تا قبل از شروع فصل مدارس در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

مدیرکل کمیته‌امداد استان بوشهر  با بیان اینکه تلاش داریم هیچ دانش‌آموز نیازمندی بدون ملزومات تحصیلی به مدرسه نرود، تصریح کرد: این ملزومات تحصیلی شامل کیف، کفش، لوازم تحریر و لباس فرم مدرسه است.

لطفی با اشاره به آغاز جشن عاطفه‌ها از ابتدای شهریور تا دهم مهر ماه امسال، عنوان کرد: این جشن به مدت ۴۰ روز و در دو مرحله انجام می‌شود که مرحله اول آن برای کمک‌رسانی عموم مردم و خیران است و مرحله دوم آن در دهم مهرماه ویژه مدارس و کمک‌رسانی اولیای دانش‌آموزان است.

او  گفت: از مردم و خیران بخش خصوصی و همچنین دستگاه‌های اجرایی درخواست داریم کمیته‌امداد را در تامین لوازم تحصیلی دانش‌آموزان نیازمند یاری دهند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر نیز با تقدیر از فعالیت‌های کمیته‌امداد در ارائه خدمات به نیازمندان گفت: یکی از وظایف اصلی سازمان اوقاف اجرای صحیح نیات واقفین است و با توجه به تمام فعالیت‌ها در بحث اقتصادی، عمرانی و امور ثبتی تمام این فعالیت‌ها در راستای اجرای دقیق نیات واقفین و ساری و جاری شدن آن در جامعه اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدرضا اسماعیل‌پور افزود: یکی از برنامه‌های اوقاف برای اجرای دقیق نیات واقفین طرح مهر تحصیلی به صورت سراسری است که برای کمک به تحصیل دانش‌آموزان نیازمند انجام می‌شود.

او بیان کرد: کمک به امر تحصیل دانش‌آموزان نیازمند از محل درآمد موقوفاتی که با نیت کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت تهیه شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر آمادگی اوقاف و امور خیریه استان بوشهر را برای تهیه و توزیع ۱۰۰ دست لباس فرم مدرسه دخترانه دانش‌آموزان نیازمند اعلام کرد که در اختیار کمیته امداد قرار داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید