وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

ضرورت شفافیت مالی موسسات خیریه از زبان مدیر کل بهزیستی استان اردبیل

به گزارش خبرگذاری مهر، بهزاد ستاری ظهر یکشنبه در نشست مدیران عامل مؤسسات خیریه استان اردبیل بر ضرورت شفافیت مالی مؤسسات تاکید کرد و افزود: به منظور بررسی مسائل و مشکلات مؤسسات خیریه و نیز تبادل نظر بین آنان بهزیستی استان اردبیل از آمادگی برگزاری جلسات سه ماهه با تک تک مؤسسات برخوردار است.

وی با بیان اینکه یک دستی در خصوص ارائه خدمات به نیازمندان از سوی مؤسسات خیریه لازم و ضروری است، افزود: احیا و تقویت خانه خیرین به جد پیگیری شده و مدیران عامل این مؤسسات باید تعامل و همکاری تنگاتنگ با این خانه داشته باشند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل به یکی از کارکردهای خانه خیرین اشاره کرد و افزود: ارائه آموزش‌های لازم برای کارکنان مؤسسات خیریه و نحوه برخورد با آسیب دیدگان می‌تواند از طریق خانه خیرین پیگیری گردد.
ستاری به مشکلات مالی دولت و سازمان بهزیستی اشاره کرد و افزود: با وجود کاهش اعتبارات بهزیستی در صدد هستیم تا یارانه مؤسسات خیریه که البته در بیشتر موارد به صورت کشوری پرداخت می‌شود را پرداخت کنیم.

وی به مدیران مؤسسات خیریه بهره مندی از ظرفیت پزشکان متخصص را یادآور شد و افزود: با برگزاری جلسات با پزشکانی که بیرون از استان به طبابت مشغول هستند می‌توان برای جامعه هدف خود به صورت رایگان خدمات پزشکی ارائه کرد.

ستاری ادامه داد: با تخصصی شدن خدمات مؤسسات برای هر مؤسسه مأموریت خاص تعریف خواهد شد.
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل در پایان از انعقاد تفاهم نامه با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان نیز خبر داد و افزود: طبق این تفاهم نامه اوقاف و امور خیریه در راستای سوق دادن موقوفات خیرین در بحث نیازمندان مورد حمایت بهزیستی اقدامات ارزشمندی را انجام خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید