وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

مرحله دوم رزمایش ایران همدل با عنوان اطعام حسینی در قزوین آغاز شد

مرحله دوم رزمایش ایران همدل با عنوان “اطعام حسینی” با بهره مندی از ظرفیت دهه ولایت، ماه های محرم و صفر و ایام سوگواری سالار شهیدان و مشارکت نیکوکاران، خیرین، هیات های مذهبی و هدایت نذورات و کمک های مردمی و تمرکز بیشتر به نیاز های معیشتی، بهداشتی و درمان خانواده های نیازمند در قزوین آغاز شد.

 مهرعلی حق گویان مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین با اعلام این مطلب گفت : هر ساله شور و اشتیاق عزاداری برای سید و سالار شهیدان بیشتر می شود و این دریای بیکران شور و شعور و احساس، دنیای متمدن امروزی را بیشتر از گذشته تحت تأثیر خود قرار می دهد.

وی یادآورشد: با این شور است که مردم در سراسر دنیا با روحیه مبارزه با ظلم و ستم و دفاع از مظلوم و فداکاری برای شرف و فضیلت و آزادی و آزادگی آشنا می شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت : یکی از مهمترین آداب و رسوم عزاداری موضوع اطعام است که به زبان عمومی از آن به نذری دادن تعبیر می شود و در آیات و روایات اسلامی نیز بر آن تأکید شده است تا جایی که در بعضی از ادعیه از خداوند طلب توفیق برای اطعام مردم می شود و در برخی دیگر از روایات, اطعام کنندگان بهترین مردم معرفی شده اند.

وی افزود: اطعام مهدوی با لبیک به فرمان ولی امر مسلمین با عنوان “رزمایش گسترده مواسات و همدلی” اجرایی شد و نشان داد که مردم پر شور و شعور ایران اسلامی در راه کمک به نیازمندان از هیچ کوششی دریغ نمی کنند.

حق گویان خاطرنشان کرد: مرحله دوم رزمایش ایران همدل با عنوان “اطعام حسینی” با بهره مندی از ظرفیت دهه ولایت، ماه های محرم و صفر و ایام سوگواری سالار شهیدان و مشارکت تمامی نیکوکاران، خیرین، هیات های مذهبی و هدایت نذورات و کمک های مردمی و تمرکز بیشتر به نیاز های معیشتی، بهداشتی و درمان خانواده های نیازمند اجرا خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: در این رزمایش نیازهای جامعه هدف شامل مجموعه نیازهای خوراکی شامل غذای گرم و بسته های ارزاق ( غذایی) اولویت گذاری شده است و تمرکز اصلی بر روی اطعام محرومان است.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله دوم این رزمایش به مدد الهی و عنایات سرور و سالار شهیدان و با بسیج کلیه نیروهای امدادگر استان، حفظ کرامت نیازمندان به بهترین شکل ممکن و بهره گیری از ظرفیت حداکثری مراکز نیکوکاری و موسسات خیریه محقق خواهد شد.

حق گویان گفت: بهره برداری از ظرفیت های اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی اعم از خیرین ، اصناف، مراکز نیکو کاری ، شرکت های صنعتی ، هیات های مذهبی ، مساجد ، حسینیه ها ، بقاع متبرکه ، آستان مقدس امامزادگان و همچنین نیروهای جهادی از دیگر رویکردهای در نظرگرفته شده برای اجرای این رزمایش است.

به گفته وی زمان اجرای مرحله دوم رزمایش از عید سعید غدیرخم (۱۸ مرداد) لغایت پایان ماه صفر (۲۷ مهر ماه) خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید