وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

پک های بهداشتی در بین کودکان خیابانی اردبیل

خسرو امیدوار روز پنجشنبه، بیان کرد: به منظور پیشگیری، کنترل و کاهش ابتلای کودکان خیابانی به کرونا، اعتباراتی از محل مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور به حساب استان اردبیل به مبلغ ۴۰۴ میلیون ریال واریز شد تا برای تهیه پک بهداشتی برای تعداد ۲۵۵ کودک خیابانی و خانواده‌های آنان و همچنین کارشناسان آموزش دهنده هزینه شود.

وی افزود: بهزیستی استان اردبیل با همکاری مؤسسه خیریه چهارده معصوم اردبیل که مجوز مرکز حمایتی – آموزشی کودک و خانواده را هم دارد وارد عمل شد و اقدام به تهیه و توزیع این اقلام به صورت کاملاً بهداشتی و قابل تأیید وزارت بهداشت کرد.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اردبیل تصریح کرد: پک های بهداشتی شامل سه عدد ماسک فیلتردار، پنج عدد دستکش لاتکس، ۲ عدد ضد عفونی کننده دست، ۲ عدد ژل ضد عفونی کننده دست و یک ضد عفونی کننده سطوح است که در بین همه کودکان خیابانی مورد حمایت مراکز بهزیستی در سطح استان، کارشناسان آموزش دهنده و شاغل در این مراکز و کارشناسان ۱۲۳ اورژانس اجتماعی که در این مدت در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بین کودکان خیابانی و جامعه هدف دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی زحمات زیادی کشیده‌اند توزیع شد.

امیدوار افزود: هنگام توزیع به کودکان و خانواده‌ها آنان نحوه استفاده صحیح از پک بهداشتی نیز توسط کارشناسان آموزش داده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.