وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

اجرای طرح کنترل ویژه بازار بعد از گران شدن بنزین

وزیر دادگستری از آغاز طرح کنترل ویژه بازار بعد از گران شدن بنزین خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سیدعلیرضا آوایی وزیر دادگستری در جلسه علنی امروز (دوشنبه۴ آذر ۹۸) مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان تعزیرات سازمانی حکومتی است که باید بعد از آنکه پرونده‌های شکایات تشکیل شد به این سازمان ارجاع شود.

وی افزود: بعد از گران شدن بنزین سازمان تعزیرات اقدام به تشکیل گروه‌های نظارتی و افزایش تعداد بازرسان خود کرده است.

وزیر دادگستری گفت:‌ از شروع طرح نظارت ویژه بر قیمت کالاها و اجناس میزان شکایت و گزارشات مردمی ثبت شده در سامانه ۱۳۵ سازمان تعزیرات افزایش پیدا کرده به طوری که ظرف هفته اول آغاز این طرح ۲۸ هزار و ۵۰۴ گزارش به این سازمان واصل شده است که در مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد ۴۸۸ درصدی میزان شکایت‌ها هستیم چرا که سال گذشته فقط ۴ هزار و ۵۷۷ گزارش واصل شده بود.

وی تاکید کرد: عمده گزارشات از نانوایی ها، سوپرمارکت ها، آهن آلات، مرغ و تخم مرغ، میوه و تره بار، گاز مایع و گزارشاتی که مردم اعلام کرد اند، بود. طی یک هفته ۱۳۶۴ اکیپ گشت و ۶ هزار مورد بازرسی و یک هزار فقره پرونده تشکیل شد.

آوایی مطرح کرد: گشت های سازمان از ۲۵۰ به ۵۰۰ دستگاه ارتقا یافته است و روزی ۱۵۰۰ نفر از همکاران در تعزیرات حضور میدانی دارند.

وی تصریح کرد: در این چند روز ۸۰ درصد پرونده ها میانگین زمان رسیدگی به آنها در تعزیرات و شعب بدوی حدود ۱۰ روز بوده است، همانطور که مستحضر هستید، آنها وقتی برای اعتراض و تقاضا برای رسیدگی و تجدزدنظر دارند. در شعب بدوی حدود ۱۰ روز ظرف این چندروز به این پرونده ها رسیدگی شد.

آوایی افزود: از ۱۶ آبان تا ۲۴ آبان، تعداد اکیپ های گشت ۴۸۱ مورد بوده است و ۲۵ آبان ۹۸ تا ۳ آذر ۹۸، نزدیک به ۲۰۴۵ اکیپ حضور داشتند یعنی ۳۲۵ درصد رشد؛ و این اهمیت موضوع را نشان می دهد.

وی افزود: در بازرسی ها ۳۲۵ درصد رشد داشتیم، پرونده ها از ۱۶ آبان ۹۸ تا ۲۴ آبان ۹۸ حدود ۸۷۴ بوده و از ۲۵ آبان ۹۸ تا ۳ آذر ۹۸ نزدیک به ۱۸۲۱ پرونده داشته ایم.

وزیر دادگستری اظهار داشت: باتوجه به تصمیمی که گرفته شده، در موضوع اصلاح قیمت بنزین، همکاران در وزارت صمت، تعزیرات تا آخر امسال بایستی مشی ویژ ه ای اتخاذ کنند که بتوانند آثار تورمی افزایش قیمت بنزین را به حداقل ممکن برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: هر روز جلسات ستاد تنظیم بازار برقرار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

  • خانه
  • اخبار
  • اجرای طرح کنترل ویژه بازار بعد از گران شدن بنزین