وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

تخلف مالی ۱۰ میلیارد تومانی در دارالشفای قرچک

رئیس هیأت مدیره درمانگاه خیریه دارالشفا قرچک با اشاره به بروز برخی مشکلات مالی در این درمانگاه خیریه در زمان مدیریت سابق آن، گفت: بررسی و حسابرسی مالی درمانگاه ادامه دارد و در صورت اثبات جرم، مبالغ اختلاس شده باید به درمانگاه خیریه بازگردد.

محسن کهزادی، رئیس هیأت مدیره این درمانگاه خیریه در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب که ۴۰ سال است که در این درمانگاه به مردم خدمت‌رسانی می شود، ادامه داد: درمانگاه دارالشفا به اندازه یک بیمارستان ۵۰ تخت‌خوابی به مردم شهرستان قرچک خدمات ارائه می‌دهد؛ مثلا در چهار ماه اول امسال، ۱۷ هزار نفر در تمامی بخش‌های درمانگاه ویزیت شده‌اند.

کهزادی خاطرنشان کرد: درمانگاه دارالشفا در بحث کرونا و موج سوم آمادگی دارد تا به شهروندان خدمات ارائه کند. ۱۷ تن از پرسنل درمانگاه به کرونا مبتلا شدند.

وی در خصوص بحث مشکلات مالی این درمانگاه، یادآور شد: جا دارد از دادستان شهرستان که به موضوع مسائل مالی درمانگاه ورود کرده، تقدیر کنیم که از حسابرسان خبره دادگستری برای حسابرسی درمانگاه استفاده کرده تا وضعیت مالی این درمانگاه را مشخص کنند.

وی در ادامه ادعا کرد: با شکایت اعضای هیأت مدیره درمانگاه، پرونده قضایی در این خصوص تشکیل شده و مدیرعامل قبلی درمانگاه در بازداشت به سر می‌برد و پرونده نامبرده در حال رسیدگی است.

رئیس هیأت مدیره درمانگاه خیریه دارالشفا قرچک تصریح کرد: مشخص شدن مشکلات مالی در درمانگاه بعد از تغییرات در هیأت مدیره جدید انجام شد و هدف اصلی سالم‌سازی مجموعه و هیأت مدیره است و پرونده را پیگیری خواهیم کرد تا هر چه زودتر تعیین تکلیف شود.

کهزادی به نقل از کارشناسان رسمی دادگستری که در حال حسابرسی  پرونده فساد مالی در دارالشفا هستند، مدعی شد که مشکلات مالی این درمانگاه به عددی بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان می‌رسد.

همچنین علیرضا ساعد، مدیرعامل درمانگاه خیریه دارالشفا در این مراسم گفت: فعالیت‌های انجام‌شده در درمانگاه و حضور بیماران در آن نشان از عملکرد خوب مجموعه دارد. درمانگاه در عین حالی که فعال است،‌مشکلاتی داشت که دستگاه قصایی درحال رسیدگی است و  با تدابیر در نظر گرفته شده مشکلات مالی به زودی رفع خواهد شد.

ساعد خطاب به اصحاب رسانه گفت: از روشنگری و دغدغه خبرنگاران تشکر می‌کنم. امروز از خبرنگاران می‌خواهم که درمانگاه را در این مسیر یاری کنید تا به مقصد اصلی و جایگاه واقعی خودش برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.