وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

کمک پنج میلیارد ریال همدانی ها به بهزیستی

همدان-ایرنا- معاون مشارکت های مردمی، اشتغال و موسسات خیریه بهزیستی همدان گفت: بیش از پنج میلیارد ریال مشارکت و کمک های نقدی و غیر نقدی مردم همدان از ابتدای سال تا کنون به جامعه هدف این اداره کل اهدا شده است.

حمدالله فارسی سه شنبه افزود: دفاتر مشارکت های مردمی بهزیستی در شهرستان ها برای جذب و هدایا و نذورات مردم در طول سال آمادگی دارند.
وی با بیان اینکه دفاتر مشارکت های مردمی همچنان آمادگی جذب فطریه و کفاره را دارند افزود: مبالغ کمک شده تاکنون به تفکیک مراکز دولتی بهزیستی استان سه میلیارد و و ۷۸۱ میلیون و ۴۱۰ هزار ریال بوده است.
فارسی مبالغ اهدایی به موسسات خیریه و مراکز غیر دولتی زیر نظارت این اداره کل را نیز یک میلیارد و ۳۴۷ میلیون و ۳۳۰ هزار ریال اعلام کرد.
معاون مشارکت های مردمی بهزیستی همدان اظهار داشت: تعداد مددجوی مستمری بگیر در حوزه های زنان سرپرست خانوار، افراد دارای معلولیت جسمی، ذهنی و حسی، فرزندان بهزیستی، اعصاب روانی های مهجور، ترخیصی از مراکز و چند قلو را ۱۷ هزار ۳۴۲ نفر برشمرد.
وی بیان کرد: همچنین ۷۶ هزار ۴۳۹ نفر خدمت گیرنده موردی نیازمند در بهزیستی استان ثبت شده است و علاوه بر استفاده وسیع از اعتبارات دولتی تخصیصی، از کمک های مردمی شامل فطریه و البته نذورات، هدایا وکمک ها در طول سال برای جواب گویی به آنها استفاده می شود.
فارسی با بیان اینکه تعدادی از این قشر گسترده زیر پوشش از نیازمندترین اقشار جامعه هستند اظهار داشت: برخی دارای مشکلات و معلولیت های متعدد، چند معلولیتی و فقر مشهود هستند و بخش وسیعی از آنها شرایط استفاده از کمک های مردمی مطابق نیت نیکوکاران گرامی را دارند.
وی از نیکوکاران خواست با مراجعه به واحدهای بهزیستی در طرح های مشارکتی بهزیستی چون حامی، شکرانه سلامت و بیمه فرزندان آسمانی به یاری هموطنان و فرزندان نیازمند بشتابند.
فارسی خاطرنشان کرد: این معاونت یکی از چهار معاونت بهزیستی در استان است و …

دیدگاهتان را بنویسید