وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

مشاهیر خیرخواه در آفریقا

در حالیکه بسیاری از افراد مشهور امروز به طور عمده در مورد افزایش نمایش مشخصات خود در سرتاسر رسانه های عجیب و غریب و یا الهام بخش رسانه ها هستند، تعداد زیادی نیز وجود دارند که زمان و انرژی قابل توجهی برای علل خیرخواهی اختصاص می دهند. شیوع فقر و بیماری در بسیاری از کشورهای آفریقایی این قاره را نقطه عطفی برای شهرت انسان دوستانه می داند و در این مقاله ما به برخی از A-Listers ها نگاه می کنیم تا از رنج کمتری برخوردار شوند از خودشان.

تعریف یک مفهوم معنادار

در حالیکه همه اعمال خوب شایسته است شناختن، غیرممکن است که با ستاره هایی که یک هفته فتوژنتیک در اوگاندا را می گذرانند یا قله کولی مونجارو را برای تولید حمایت (و تبلیغ مثبت) به سر می برند، ادامه پیدا کند. اغلب علل مشهور – هر دو در آفریقا و جاهای دیگر در سراسر جهان – دارای ساختار یا تعهد بلند مدت برای ایجاد یک تغییر پایدار هستند. به همین ترتیب، این مقاله بر ستاره هایی است که از چند سال پیش به دلایل انتخاب شده خود حمایت کرده اند.
برخی از این افراد مشهور الهام گرفته از تجربه دست اول از مشکلات مواجه مردان، زنان و کودکان در آفریقا است. در حالی که دیگران مسائل مربوط به سیستم های اعتقادی شخصی خود را پشتیبانی می کنند. هر گونه انگیزه آنها، این افراد معروف متعهد به استفاده از مشهور خود برای تمرکز چشم جهان بر نیازهای فقرا، بیماران و غیرقانونی است. آنها از موقعیت خود برای تأثیرگذاری بر کسانی که توانایی تغییر را دارند و از منابع مالی بسیار مورد نیاز استفاده می کنند استفاده می کنند.

باب Geldof و Midge Ure

خوانندگان Bob Geldof و Midge Ure در سال ۱۹۸۴ با حمایت از گروه خیریه Supergroup Band Aid در روند آشنای حمایت از خیریه در آفریقا شروع به کار کردند. این ابتکار عمل برخی از معروف ترین هنرمندان ضبط شده در زمان را برای ضبط آهنگ های افسانه ای انجام داد. آیا آنها می دانند این کریسمس ؟، که باعث افزایش آگاهی و منابع مالی برای قربانیان قحطی در اتیوپی شد.
موفقیت آهنگ به دنبال Live Aid، یک کنسرت بزرگ در لندن و لس آنجلس در سال ۱۹۸۵ بود. با هم، کمک گروهی و کمک های زنده بیش از ۱۵۰ میلیون دلار افزایش یافت. ۲۰ سال بعد، دو مرد نیز کنسرت های زنده ۸ را برگزار کردند.
آنجلینا جولی و براد پیت

در حالی که زوج های قدرتمند مورد علاقه هالیوود تقسیم شده اند، آنجلینا جولی و براد پیت ادامه فعالیت های خیرخواهانه خود را در آفریقا و جاهای دیگر نیز به شدت درگیر می کنند. جولی فرستاده ویژه سازمان UNHCR، سازمان ملل متحد پناهنده است. در این زمینه او به نزدیک به ۶۰ کشور برای حمایت از پناهندگان سفر کرده است، بسیاری از آنها در آفریقا. پیت، سازمان غیر انتفاعی، در سال ۲۰۰۸ با همکاری بازیگران مت دیمون، جورج کلونی و دن چیدن، در کنار دیگر سازمان های غیر انتفاعی سازماندهی کرد. هدف اصلی این موسسه خیریه مبارزه با نقض حقوق بشر مانند کسانی است که در طول نسل کشی دارفور مرتکب شده اند.
در سال ۲۰۰۶، این زن و شوهر، بنیاد جولی پیت را تأسیس کرد که مبلغ قابل توجهی از پول را برای بسیاری از موسسات خیریه مختلف – از جمله پزشکان بدون مرز، سازمان پزشکی که به طور خستگی ناپذیر برای ارائه مراقبت های بهداشتی به کشورهای بحران (بسیاری از آنها در آفریقا) این بنیاد همچنین از مدارس و کلینیک های خود در چندین کشور آفریقایی، از جمله اتیوپی – کشور تولد زوج های دختر زهرا، پذیرفته شده است.
دیگر سازمان های خیریه آفریقائی که از این جشنواره سود برده اند، عبارتند از: گروه های کودکان آفریقایی، Ante Up برای آفریقا و اتحاد برای پسران از دست رفته سودان.

بیل و ملیندا گیتس
موسس مایکروسافت بیل گیتس و همسرش ملیندا نیز از طریق موسسه خیریه اشتراک خود، بنیاد بیل و ملیندا گیتس، مبلغ هنگفتی را برای علل در آفریقا اهدا کرده اند. گرچه خیریه با شرکای سراسر جهان در حال کار است، نیمی از منابع آن برای حمایت از پروژه های مستقر در آفریقا اختصاص داده شده است. این تمرکز بر ارتقاء سلامت و تغذیه، جلوگیری از بیماری، بهبود دسترسی به آب پاک و بهداشتی، حمایت از شرکت های کشاورزی و ارائه خدمات مالی برای جوامع فقیر آفریقایی است.

بونو

طرفدار بوئنو U2 دارای تاریخچه ای طولانی به عنوان یک بشردوست مشهور است.
در سال ۲۰۰۲، او DATA را با سیاستمدار بابی شریور تاسیس کرد. هدف از خیریه این بود که مبارزه با اپیدمی ایدز، تسریع مقررات تجارت محدود و کمک به کاهش بدهی، در راستای عدالت و برابری در آفریقا صورت گیرد. در سال ۲۰۰۸، موسسه خیریه با یک کمپین ONE ادغام شد – هم اکنون دو نفر در مجموع به عنوان یکی شناخته می شوند. گرچه ماموریت ONE برای مبارزه با فقر و بیماری در سراسر جهان است، تمرکز عمدتا آفریقا با دو دفاتر خیریه واقع در یوهانسبورگ و ابوجا باقی می ماند.

مت دیمون و بن افلک

دوستان مت دمتون و بن افلک علاقه ای به خیریه آفریقا ندارند. مت دیمون یکی از بنیانگذاران Water.org است، سازمان ای که دسترسی به آب سالم در کشورهای در حال توسعه را فراهم می کند. به علاوه حمایت مالی از موسسات خیریه، دیمون چندین بار به آفریقا سفر کرده است تا از پروژه ها بازدید کنند و آگاهی را بالا ببرند. در همین حال، افلک بنیانگذار ابتکار کنگو شرقی است که با جوامع و سازمان های محلی برای حمایت از کودکان آسیب پذیر و قربانیان خشونت جنسی، برای ترویج صلح و آشتی و بهبود دسترسی به مراقبت های بهداشتی کار می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.