وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

بسته های حمایتی در اردبیل جمعا به ارزش ۳میلیارد تومان

بهزاد ستاری ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران از فعالیت ۳۷ مؤسسه خیریه در استان خبر داد و عنوان کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا بسته معیشتی به ارزش ۳ میلیارد و ۴۷۶ میلیون تومان و بسته‌های بهداشتی به ارزش ۱۸۲ میلیون تومان، بسته‌های آموزشی به ارزش ۶۳ میلیون تومان و ۶۹ میلیون تومان نیز که جمعاً ۳ میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان می‌باشد از سوی مؤسسات خیریه بین نیازمندان توزیع شد.

وی در رابطه با وضعیت کرونایی مراکز بهزیستی استان اردبیل بیان کرد: با توجه به رعایت کامل پروتکل و دستورالعمل‌های بهداشتی خوشبختانه تاکنون هیچ‌گونه مورد مثبتی از کرونا در مراکز بهزیستی استان اردبیل نداشته‌ایم.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل با تاکید بر اینکه حفاظت از اقامت‌کنندگان در ۴۰ مرکز شبانه‌روزی بهزیستی از مهمترین رسالت بهزیستی استان در بحث شیوع کرونا بود، اظهار کرد: در این مراکز ۲ هزار و ۲۰۰ نفر از سالمندان، معلولان، کودکان، بیماران روانی و معتادین و نیز ۴۰ نفر از پرسنل بهزیستی حضور دارند.

ستاری با بیان اینکه به ازای هر معلول مقیم مراکز نگهداری بهزیستی استان اردبیل، مبلغ ۵۳۰ هزار تومان علاوه بر مستمری و… واریز شده، تصریح کرد: به ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از جامعه هدف بهزیستی مبلغ ۲۵۰ هزار تومان هزینه تهیه بسته بهداشتی اعطا شده است و از طریق منابع ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ۴۰۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که این مبلغ بین ۱,۳۵۰ نفر و حداقل ۳۰۰ هزار تومان واریز خواهد شد.

وی از واریز ۵۵۴ هزار تومان به عنوان حق پرستاری برای معلولین ضایعه نخاعی دارای ریسک خبر داده و افزود: در مجموع ۳۳ هزار خانوار در استان اردبیل صاحب پرونده در بهزیستی هستند که شامل نزدیک به ۵۹ هزار نفر می‌شوند و ۶ هزار نفر از این افراد تحت پوشش بهزیستی، در انتظار دریافت کمک مؤمنانه هستند.

شناسایی ۲۵۰ کودک خیابانی در اردبیل

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل از شناسایی ۲۵۰ کودک خیابانی در اردبیل خبر داد و عنوان کرد: به خانواده هر کدام از آن‌ها لوازم بهداشتی به مبلغ ۱۶۰ هزار تومان کمک دولتی و ۲۵۰ هزار تومان نیز از سوی مؤسسات خیریه پرداخت شده است و مرکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده نسبت به حمایت از این کودکان اقدام می‌کند و در این راستا انتظار داریم مردم نوع‌دوست اردبیل به هیچ وجه به کودکان خیابانی کمک‌های نقدی و غیرنقدی پرداخت نکنند تا بتوانیم این معضل اجتماعی را سامان بخشیم.

ستاری به فعالیت و پاسخگویی سامانه تلفنی ۱۴۸۰ تحت عنوان سامانه خودارزیابی وضعیت روانشناختی ناشی از کرونا اشاره کرد و گفت: در طول ماه‌های اسفند و فروردین ۳ هزار و ۳۸۷ مورد با این سامانه تماس گرفته شده است که یک هزار و ۷۹۶ مورد مربوط به کرونا بوده است که راهنمایی لازم ارائه شده و به سامانه ۴۰۳۰ و ۱۹۰ نیز ارجاع داده شده‌اند.

وی همچنین به خدمات اورژانس اجتماعی خط ۱۲۳ نیز اشاره کرد و افزود: به دلیل بالا رفتن آمار اختلافات خانوادگی و آسیب‌های اجتماعی همکاران شاغل در این بخش نیز روزهای پرکاری را سپری کرده‌اند که فقط در بخش کرونا ۳۰۰ تماس را پاسخ داده‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت ۱۲ جمعیت در قالب ۲۸ پایگاه سلامت اجتماعی با ۳۰۰ نفر عضو به صورت داوطلبانه و گمنام در استان، تصریح کرد: این جمعیت‌ها ۳ هزار و ۹۵۰ بسته بهداشتی و غذایی را تهیه و توزیع کرده‌اند، انجمن‌های پیشگیری، درمان و کاهش آسیب اعتیاد نیز توانسته‌اند ۶۳۳ بسته غذایی و ۷۷ هزار بسته بهداشتی بین خانواده‌های تحت پوشش خود توزیع کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.