وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

ناهار خیریه وارن بافت با پیشنهاد ۱۹ میلیون دلاری برنده شد

یک فرد خوش شانس و احتمالاً ثروتمند، بیش از ۱۹ میلیون دلار پیشنهاد داد تا با وارن بافت غذا بخورد، در بیست و یکمین و آخرین باری که تاجر میلیاردر یک ناهار خصوصی را به حراج گذاشت تا از یک موسسه خیریه سانفرانسیسکو بهره مند شود.

پیشنهاد برنده در حراج eBay که جمعه شب به پایان رسید، به مراتب از رکورد قبلی ۴.۵۷ میلیون دلاری که در سال ۲۰۱۹ توسط کارآفرین ارزهای دیجیتال جاستین سان پرداخت شده بود، فراتر رفت، اگرچه هویت برنده جدید بلافاصله مشخص نشد.
عواید به نفع گلاید است، یک سازمان غیرانتفاعی در منطقه تندرلوین سانفرانسیسکو که به فقرا، بی خانمان ها یا کسانی که با سوء مصرف مواد مبارزه می کنند کمک می کند. گلاید غذا، سرپناه، آزمایش HIV و هپاتیت C، آموزش شغلی و برنامه های کودکان را ارائه می دهد.

بافت، ۹۱ ساله، رئیس و مدیر اجرایی برکشایر هاتاوی، بیش از ۵۳.۲ میلیون دلار برای گلاید در ۲۱ حراجی که در سال ۲۰۰۰ آغاز شد، جمع آوری کرده است.

یکی از سخنگویان eBay گفت این ناهار گران‌ترین کالایی است که تا به حال در وب‌سایت این شرکت به نفع خیریه فروخته شده است.

در سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به دلیل همه گیری کووید-۱۹ هیچ حراجی برگزار نشد.

بافت پس از آنکه همسر اولش سوزان، که در سال ۲۰۰۴ درگذشت، او را به موسسه خیریه ای که در آنجا داوطلب شده بود، معرفی کرد، یکی از حامیان گلاید شد.

او همچنین متعهد شده است که تقریباً تمام دارایی خود را تقدیم کند. بنا به گزارش مجله فوربس، بافت روز جمعه ۹۳.۴ میلیارد دلار ثروت داشت و در رتبه هفتم جهان قرار گرفت.

برنده حراج امسال و حداکثر هفت مهمان با بافت در استیک‌خانه اسمیت و ولنسکی در منهتن شام خواهند خورد.

بافت تقریباً در مورد هر چیزی صحبت خواهد کرد، اما نه اینکه در آینده در کجا سرمایه گذاری کند.

مدیران صندوق های تامینی، دیوید آینهورن و تد وشلر از جمله برندگان قبلی حراج هستند.

وشلر پس از پرداخت ۵.۲۵ میلیون دلار برای برنده شدن در حراجی های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱، مدیر پورتفولیوی برکشایر شد.

برکشایر صاحب ده‌ها شرکت از جمله راه‌آهن BNSF، بیمه خودرو Geico، کسب‌وکارهای انرژی، تولید و خرده‌فروشی و سهامی مانند اپل و بانک آمریکایی است.

بافت با وجود اهدای بیش از نیمی از سهام خود از سال ۲۰۰۶، از جمله ۴ میلیارد دلار در ۱۴ ژوئن، همچنان مالک نزدیک به ۱۶ درصد از شرکت مستقر در اوماها در نبراسکا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.